Harmonelo Lacto 500ml

Kód: 597
Neohodnotené
Značka: Harmonelo
ZADARMOZADARMO
Harmonelo Lacto darcek
€49 €40,83 bez DPH
Objednané
Možnosti doručenia

Užívanie Harmonelo Lacto pomáha normálnemu stavu črevnej mikrobioty, čo má vplyv na lepšiu priechodnosť čriev a zvýšenie početnosti stolice.

Značka: Harmonelo

Detailné informácie

Podrobný popis

Harmonelo Lacto je chutný sirup na báze prebiotickej rozpustnej vlákniny z čakanky. Obsahuje jedinečnú kombináciu 12 probiotických kmeňov. Probiotiká sú šetrne ošetrená tzv. Tyndalizační technológií, nedochádza tak k narušeniu probiotického účinku a priateľské baktérie si zachovávajú svoj účinok.

Hlavným cieľom je pôsobiť priaznivo na črevnú mikrobiotu - napomáha k udržaniu jej normálneho stavu a zároveň k lepšej a hladšej priechodnosti čriev. Jednou z najväčších výhod je potom možnosť použitia aj v neštandardných prípadoch, keď nie je odporúčané užívať bežne dostupná probiotiká. Zvyšuje príjem laktobacilov.

pixel

Hladké zažívanie po celý deň

 

Čomu prispieva

 • zvýšený príjem bifidobaktérií
 • normálny stav črevnej mikrobioty
 • lepšia a hladšia priechodnosť čriev
 • zvýšenie početnosti stolice

  

Hlavné výhody

 • sirup sa rýchlo vstrebáva - vysoká biologická dostupnosť aktívnych zložiek
 • jednoduché použitie
 • bez lepku a mliečnych zložiek
 • sladené rozpustnou vlákninou a glykozidy steviolu (stévie)
 • nízky glykemický index
 • vysoká koncentrácia laktobacilov
 • podporuje zvýšenie frekvencie stolice a pravidelné vyprázdňovanie
 • posilnený čistým inulínom, ktorý vytvára silný synergický efekt na priateľské črevné baktérie

 

Zloženie

Zloženie aktívnych látok v jednej dávke

Harmonelo Probio obsahuje vyvážený komplex 12 rôznych probiotických kmeňov * v počte 10 miliárd priateľských baktérií v základnej dennej dávke. Čakanková vláknina 2,7 g v dennej dávke. Steviol-glykozidy (stévie) 10 mg.

Zloženie

Extra silná rozpustná vláknina z kořene čekanky obecné (Cichorium intybus) na bázi fruktooligosacharidů**, (regulátor kyselosti) kyselina citrónová, inulin, tyndalizovaná probiotika 10 miliard z 12 probiotických kmenů (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactobacillus reuteri, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium animalis, Bifidobacterium infantis, Streptococcus thermophilus ), (konzervanty) sorban draselný a benzoan sodný, aroma lesní plody, steviol-glykosid, xantanová guma.

**Účinnosť je naviac posilnená roztokom fruktooligosacharidov (rozpustnej vlákniny). Táto vláknina prispieva k ochrane enzýmov v tráviacom trakte a tým zvyšuje ich účinnosť. Vďaka použitiu lyofilizačnou technológie - sušenie mrazom - sú enzýmy vysoko stabilné.

 

Probiotiká a prebiotiká

WHO - Svetová zdravotnícka organizácia definuje probiotiká ako živé organizmy, ktoré, ak sú aplikované v dostatočnom množstve, pôsobia priaznivo na zdravotný stav hostiteľa.

Probiotické kultúry, ktoré používame, sú testované a bezpečné priateľské baktérie, ktorý prirodzene obývajú ľudské tráviace ústrojenstvo. Všeobecne sú probiotiká chápané ako látky priaznivo ovplyvňujúce vývoj črevnej mikrobioty.

Prebiotiká sú pre človeka nestráviteľné látky, ktorých konzumácia má priaznivý fyziologický účinok na hostiteľa. Toto je dosiahnuté selektívnou stimuláciou rastu alebo aktivity niektorých kmeňov črevnej mikrobioty. Najčastejšie sa jedná o oligosacharidy (FOS, GOS), vlákninu, pektíny a celulózu. S nadsádzkou sa dá povedať, že prebiotiká sú potravou pre probiotiká.

Mikrobiálne spoločenstvá sú jedny z najstarších organizmov a súčasť nášho sveta. Nachádzajú sa všade. Vo vzduchu, vo vode, v potrave, aj vo vnútri nášho tela. Preto je dobré žiť s nimi v harmónii.  

Rozpustná vláknina

Nová generácia probiotík, na báze enzymaticky stekutených čakankových fruktooligosacharidov, prispieva k prirodzenej obnove črevnej mikroflóry. Pôsobí vo všetkých častiach čreva. Túto vlákninu nevie naše telo využiť, a preto pre nás nie je zdrojom energie. Je však dôležitou živinou pre naše prospešné črevné baktérie. Podporuje tiež množene baktérií bifidogénneho typu v črevách a v hrubom čreve zvyšuje produkciu butyrátu priateľskými črevnými baktériami.

Stévia sladká (Stevia rebaudiana Bertoni)

Voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach južnej a strednej Ameriky. Obsahuje látku steviozid, ktorá je 200-300 krát sladšia, ako sacharóza a má zanedbateľný energický obsah. 

 

Dávkovanie

1x denne 2 čajová lyžička. Sirup možno konzumovať priamo, prípadne možno odporúčanú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji.

 

Upozornenie

Jedná sa o doplnok stravy, ktorý nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, pre deti do 3 rokov. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.

 

Obsah

500 ml

 

* Zoznam probiotických kmeňov obsiahnutých v Harmonelo LACTO

Lactobacillus acidophilus
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus plantarum
Lactobacillus casei
Lactobacillus reuteri
Bifidobacterium bifidum
Bifidobacterium lactis
Bifidobacterium longum
Bifidobacterium breve
Bifidobacterium animalis
Bifidobacterium infantis
Streptococcus thermophilus

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: