• Švédska trakčná lavička
  • Jurassic Minerals
  • Kyäni
  • Previous
  • Ďalší

ALTERMEDIC

alternatívna medicína

Sada kožušín na 1 posteľ

Sada kožušín na 1 posteľ

Kožušiny z pravého ovčieho rúna

  • Cena: 132,78 €
  • Pred zľavou: 165,98 €
  • Zľava: 33,20 €

Dostupnosť: Skladom

Kožušiny z pravého ovčieho rúna.


Sada na 1 posteľ :

  • hlavnica (75cm x 60cm)
  • prikrývka (190cm x 125cm)
  • podložka (197cm x 76cm)

 

2 roky záruka !

100% Merino

 

·  Výrobky z ovčej vlny majú termoregulačné, priedušné a vysoko biologické samočistiace vlastnosti a s úspechom sa využívajú ako podporný prostriedok pri liečbe.


·
  Čistá ovčia vlna má schopnosť pohlcovať vlhkosť (prijme až 40% vlhkosti), vrátane ľudského potu, ktorého sa následne zbavuje vetraním výrobkov.


·
  Okamžite sa prispôsobí telesnej teplote, nedochádza k nadmernému poteniu a mrznutiu. Neutralizuje kladné ióny, ktoré narúšajú systém fungovania organizmu človeka, čo sa prejaví únavou, bolesťami svalov, zníženou odolnosťou, zvýšenou podráždenosťou.

 

Ovčie rúno má :

* výbornú termoregulačnú a hydroregulačnú schopnosť, tzv. suché teplo
* vďaka konštantnej teplote a vlhkosti vhodné pre astmatikov
* suché teplo ochraňuje pred roztočmi a ich výkalmi, je preto vhodné pre alergikov
* vďaka prehievacej schopnosti zníženie bolestivosti a zvýšenie pohyblivosti kĺbov, svalov a šliach, vhodné pre reumatikov
 


·
  Lanolín - vlnotuk, ktorý ovčia vlna obsahuje obaľuje každý vlas, chráni ho pred znečistením, baktériami a mikroorganizmami, pôsobí protizápalovo, má ukľudňujúce a zjemňujúce účinky na pokožku.


·
 Ovčí vlas si aj po strihaní, praní a pletení zachováva svoju vlastnosť, ktorá spočíva v schopnosti dynamicky sa zmršťovať a rozťahovať vplyvom teploty okolia, a to spôsobuje vynášanie nečistôt na povrch. Má to vplyv na udržanie stálej teploty tela a dovoľuje voľné dýchanie celým povrchom kože, napriek tomu, že je prikrytá.


·
  Vysoká elasticita a pružnosť zabraňujú krčeniu vlny.


·
  Čistá prírodná vlna garantuje vysokú úroveň biologickej samočistiacej schopnosti aj pri dlhodobom používaní, je antistatická, nepriťahuje prach.


·
  Priaznivo pôsobí zohriatím na zodpovedajúcu teplotu, na reumatikov a alergikov, ľudí s nervovými a gynekologickými problémami a pri tzv. studených nohách.


·
  Vlnené spacie produkty priaznivo pôsobia i ako prevencia pri artritíde, napomáhajú pri bolestiach chrbtice, zápale svalov a šliach, pri poruchách krvného obehu, úrazových poškodení nervového systému, zápale močových ciest.

Re: detsky fusak

Ovcie runo sa nesmie prat v automaticke pracke. Perie sa tak, ze do vane napustite mierne teplu vodu /25-30 stupnov/ do ktorej pridate 1 vrchnacik Wollbalsamu. Namocite do nej paplon, nechate 10 minut namoceny a potom po nom vo vani slapete nohami. Tlakom ho vlastne periete.
Odpoveď 27.2.2011 08:24:13

detsky fusak

Ako prat detsky fusak s ovcim runom?ma nejaka mamina skusenost? Dakujem.Jana
Odpoveď 26.2.2011 15:52:32

pranie

normalne tak ako paplon nechajte odtiect a potom kludne vlozit do pracky a vyzmikat mam s tim skusenost a susit na skladacom susiaku
Odpoveď 23.3.2009 20:02:12

Re: Pranie ovcieho runa

Prosím Vás, ako mám prať vankúš z ovčieho rúna Merino, je dosť veľký, mám ho celý namočiť??? Veď mi neuschne ani za pol roka.... Deka, to mi je jasné, ale ten vankúš???Dá sa čistiť aj bez namáčania vo vani??? Taktiež by som mala záujem o kúpu podložky uvedenej značky na dvojposteľ, prosím o ponuky, rozmery a cenu. Prosím píšte na mail oravienka@centrum.sk Ďakujem
Odpoveď 23.3.2009 09:47:19

Re: Čistiaci prostriedok

Vola sa Lanolin a mozete si ho objednat aj u nas. Je v casti "Ostatne" alebo priamo ked kliknete na odkaz Kozusiny, tak aj tam.
Odpoveď 7.11.2008 09:14:45

Čistiaci prostriedok

dozvedela som sa že sa volá Wollbalsam, ale neviem kde ho môžem kúpiť a koľko stojí?
Odpoveď 7.11.2008 08:59:37

Pranie ovcieho runa

Ovcie runo sa nesmie prat v automaticke pracke. Perie sa tak, ze do vane napustite mierne teplu vodu /25-30 stupnov/ do ktorej pridate 1 vrchnacik Wollbalsamu. Namocite do nej paplon, nechate 10 minut namoceny a potom po nom vo vani slapete nohami. Tlakom ho vlastne periete.
Odpoveď 25.10.2007 16:48:40

čistenie ovčieho rúna

Chcela by som vedieť ako mám vyčistiť deku z ovčieho rúna. Môžem aj v automatickej práčke ak použijem prací prostriedok, ktorý odporúčate?
Odpoveď 25.10.2007 09:08:24

Nový komentár

* (Povinné)

facebook

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info