Cholesten ADVANCE 60 kps.

Kód: 3014
Novinka
Neohodnotené
€13,20 €11 bez DPH
Skladom
Možnosti doručenia

Cholesten je unikátny výživový doplnok. Obsahuje prírodné látky, ktoré prispievajú k udržaniu zdravej hladiny cholesterolu v krvi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zdravá hladina cholesterolu

Cholesten obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok. Základom je červená fermentovaná ryža s obsahom monakolínu K a vysoko kvalitný rybí olej s obsahom omega 3 mastných kyselín EPA a DHA. Zloženie ďalej dopĺňajú rastlinné steroly (fytosteroly), extrakt z čierneho cesnaku a reishi, ktoré prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Účinky

Zdravá hladina cholesterolu
Základom je extrakt z červenej fermentovanej ryže, ktorý vďaka pôsobeniu kvasinky Monascus purpureus obsahuje veľké množstvo látok nazývaných monakolíny. Hlavnou účinnou zložkou je monakolín K. Kombináciu prírodných látok ďalej dopĺňajú rastlinné steroly, extrakt z čierneho cesnaku a extrakt z reishi, ktoré podporujú udržanie zdravej hladiny cholesterolu.

OMEGA-3
Ďalej je obsiahnutý veľmi kvalitný rybí olej MEG-3 s obsahom OMEGA 3 nenasýtených mastných kyselín DHA (kyselina dokozahexaénová) a EPA (kyselina eikozapentaénová). Dostatočný príjem DHA a EPA (250 mg denne) prispieva k normálnej činnosti srdca.

Rastlinné steroly (fytosteroly)
Dostatočný príjem rastlinných sterolov v strave (0,8 g denne) prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Čierny fermentovaný cesnak
Cesnak podporuje udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi a podporuje zdravie srdca.

Reishi
Reishi podporuje normálnu hladinu cholesterolu v krvi a normálnu funkciu obehovej sústavy.

Neobsahuje lepok, laktózu ani mliečnu bielkovinu

Aktívne látky

Cholesten Aktivne latky

Zloženie

Červená fermentovaná ryža (Monascus purpureus)

Červená ryža je špeciálny druh ryže, ktorý je súčasťou bežnej stravy napríklad v Japonsku. Vďaka pôsobeniu kvasinky Monascus purpureus je červená ryža prirodzeným zdrojom látok zvaných monakoliny. Hlavnou účinnou zložkou je prírodná látka zvaná monakolin K.

DHA omega-3

DHA, čiže kyselina dokozahexaénová, patrí medzi omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. Táto látka s celým radom priaznivých účinkov na organizmus sa vyskytuje vo vysokej koncentrácii najmä v rybom oleji.

Dostatočný príjem DHA a EPA (250 mg denne) prispieva k normálnej činnosti srdca.

EPA omega-3

EPA, čiže kyselina eikozapentaénová, patrí rovnako ako DHA medzi omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. Nachádza sa v rybom oleji, odkiaľ sa tiež získava.

Dostatočný príjem EPA a DHA (250 mg denne) prispieva k normálnej činnosti srdca.

Rastlinné steroly (fytosteroly)

Rastlinné steroly sú látky patriace do skupiny sterolov, ktoré sa nachádzajú v rastlinách. Medzi najznámejšie fytosteroly patrí beta-sitosterol, kampesterol a stigmasterol. Ich zvýšená prítomnosť v strave podporuje udržanie zdravej hladiny cholesterolu.

Rastlinné steroly prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Priaznivý účinok sa dosiahne pri príjme aspoň 0,8 g rastlinných sterolov denne.

Čierny cesnak (Allium sativum)

Čierny cesnak je cesnak upravený špeciálnou fermentačnou metódou, vďaka ktorej získa svoju typickú čiernu farbu. Vďaka fermentácii sa v cesnaku zvýši obsah mnohých aktívnych látok, najmä antioxidantov a látky S-allycystein.

Cesnak má celú radu pozitívnych účinkov na organizmus. Podporuje udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi, podporuje zdravie srdca a prispieva k normálnej funkcii obehovej sústavy. Navyše podporuje prirodzenú obranyschopnosť, podporuje normálnu funkciu pečene a pôsobí ako antioxidant.

Reishi

Reishi je jedinečná huba, ktorá je tradične používaná na rôzne účely, najmä v Ázii. Hlavnou účinnou zložkou sú obsiahnuté polysacharidy nazývané betaglukány.

Reishi podporuje normálnu hladinu cholesterolu v krvi a normálnu funkciu obehového systému. Navyše podporuje prirodzenú obranyschopnosť a správnu funkciu imunitného systému.

 

Užívanie a dávkovanie

Odporúčaná dávka 1 kapsula denne.
Užívajte najlepšie po jedle.
Dostatočne zapite.
Balenie obsahuje 60 kapsúl.

Upozornenie:

Nemalo by byť užívané tehotnými a dojčiacimi ženami, deťmi do 18 rokov a dospelými nad 70 rokov. Nemalo by byť užívané pokiaľ už užívate lieky na zníženie cholesterolu alebo ak už užívate iné prípravky s obsahom červenej fermentovanej ryže. Požiadajte o radu lekára ohľadom užívania tohto prípravku, ak sa u vás objavia nejaké zdravotné ťažkosti. Neužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek produktu. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je učené ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 °C. Ukladajte mimo dosahu detí! Výživový doplnok.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: