Cholesterol zvýšený

Cholesterol je látka podobná tuku, ktorá sa nachádza v ľudskom organizme. Faktom je, že cholesterol potrebujeme, na druhej strane však jeho vysoká hladina môže spôsobiť vážne ochorenia.

Cholesterol je veľmi dôležitý pre ľudské telo, lebo sa z neho tvoria žlčové kyseliny, niektoré hormóny a je základnou zložkou bunkových membrán. Telo ho získava z potravy alebo si ho vytvára v pečeni. LDL cholesterol nazývaný aj ako "zlý cholesterol" prispieva k rozvoju chorôb.

To znamená, že čím je ich hladina nižšia, tým je lepšie. Vysoká hladina LDL cholesterolu zapríčiňuje aterosklerózu, srdcovo-cievne ochorenie, srdcový infarkt, cievnu mozgovú príhodu, ischemickú chorobu srdca a iné. HDL cholesterol nazývaný aj ako "dobrý cholesterol" chráni organizmus pred chorobami.
Hladina cholesterolu v ľudskom organizme je možné regulovať správnou životosprávou, pohybom a konzumáciou potravín s vysokými nutričnými hodnotami.

Najpredávanejšie

4 položiek celkom
CAPRAMILK Imunoaktív tabletky z kozieho mlieka 144 tabliet
€16 –0 %
€15,90

So servisínom , vápnikom, zinkom, selénom a jedenástimi vitamínmi.Značka : ABEL

291
CAPRAMILK Multiaktív Bifi tabletky z kozieho mlieka 144 tabliet
€16 –0 %
€15,90

S mikroorganizmami, vápnikom, horčíkom, zinkom, jódom a jedenástimi vitamínmiZnačka : ABEL

290
Capramilk bifidoaktiv 144tbl
€16 –0 %
€15,90

S mikroorganizmami, inulínom, vápnikom a chrómom Značka : ABEL

289
CAPRAMILK Kolostrum
ZADARMOZADARMO €59,90 –2 %
€58,25

CAPRAMILK kozie kolostrum – je lyofilizovaným produktom obsahujúcim kozie mledzivo cennú ekologickú surovinu, ktorá je produkovaná matkou, kozou, v prvých dňoch po narodení...

543