Arytmia, srdcová arytmia

Najpredávanejšie

Frolov dýchací trenažér
€45 –11 %
Pôvodne: €45  (–11 %)
€40
1 položiek celkom
Frolov dýchací trenažér
€45 –11 %
€40

Najefektívnejší výrobok samoliečby 21. storočia.

246

Arytmiou nazývame všetky poruchy srdcového rytmu, ktoré spôsobuje zvýšená elektrická aktivita v srdci. Pulz môže byť príliš rýchly alebo príliš pomalý a môže byť pravidelný alebo nepravidelný. Niektoré arytmie sú neškodné, iné vznikajú v priebehu niekoľkých mesiacov alebo aj rokov a zvyšujú riziko infarktu alebo mozgovej porážky. Pri niektorých arytmiách sa objavuje bolesť v oblasti hrudníka, ktorá je spôsobená tým, že srdce nestačí prečerpať dostatok okysličenej krv pre vlastnú potrebu.

Pri tachykardii je elektrická aktivita srdca taká rýchla, že komory nestíhajú účinne sťahovať a vyvrhnúť dostatočný objem krvi do tela. Aj napriek vysokej frekvencii cirkulácia krvi nebezpečne spomaľuje. Srdce neprivádza dostatok okysličenej krvi do mozgových a atelových tkanív, čo potom môže spôsobiť bezvedomie a bez lekárskeho zásahu môže viesť až k smrti. Príznaky arytmie - pokles výkonnosti, tlak v hrudníku, búšenie srdca, unavenosť.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie