Frolov dýchací trenažér

Kód: 246
40 hodnotení
Značka: Altermedic
€48 €40 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Najefektívnejší výrobok samoliečby 21. storočia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Frolov dýchací trenažér

 

Je určený na prevádzanie dýchacích cvičení za účelom prevencie a liečenia rôznych ochorení. Nácvik tzv. endogénneho spôsobu dýchania pozitívne vplýva na látkovú výmenu, činnosť mozgu a všetkých vnútorných orgánov. Posilňuje aktivitu imunitného systému, zlepšuje psychický a emocionálny stav. Prispieva k udržaniu dobrého zdravia a vysokej úrovne duševnej aktivity.

pixel

Rehabilitácia organizmu pomocou endogénneho dýchania je geniálnym objavom ruského vedca a biochemika Vladimíra Frolova. Frolov trpel tuberkulózou pľúc tretieho stupňa a v 52 rokoch mu diagnostikovali rakovinu slepého čreva tretieho až štvrtého stupňa. Bol liečený cytostaticky a aj keď veľmi trpel, operáciu odmietol.


Vo svojich úvahách vychádzal z hypotézy bunečného dýchania lekára Genadija Petrakoviča a pozorovania spôsobu dýchania ľudí v oblastiach, kde sa dožívajú vysokého veku, taktiež jogínov i niektorých živočíchov. Podarilo sa mu zostrojiť dýchací trenažér pomocou ktorého môže človek dýchať tzv. endogénnym (vnútorným) spôsobom a priam zázračne regenerovať svoj organizmus. Pán Frolov je stále živý a teší sa dobrému zdravia.

Pri endogénnom dýchaní dostávajú naše bunky oveľa viac energie, čím je zaistená dobre fungujúca látková výmena, ktorá spolu s výrazným zvýšeným energie v organizme a vyššou intenzitou činnosti imunitného systému na stoluje proces samoliečby. Má pozitívny vplyv na činnosť mozgu, všetkých vnútorných orgánov a psychický i emocionálny stav a pomáha udržať vysokú úroveň duševnej aktivity. Zvyšuje sa taktiež účinnosť podávaných liekov, výživových doplnkov, fyzikálnych a iných postupov liečenia. Dýchanie pomocou trenažéru simuluje dýchanie veľrýb, delfínov a dýchanie ľudí vo vysokohorských podmienkach, kde ľudia žijú vždy výrazne dlhšie než v údoliach. Čo je však na tom veľmi dôležité, netrpia žiadnymi zdravotnými problémami, ktoré súčasná medicína u starších ľudí považuje za samozrejmé. Znie to až neuveriteľne, ale ich pohlavná aktivita a schopnosť plodiť deti sa taktiež veľmi predlžuje (do sto i viac rokov).

 

Analýza experimentálneho materiálu odhalila, že k zásadným liečebno-rehabilitačným účinkom dochádza predo- všetkým v krvnom obehu . Zvyšuje sa kvalita krvi, čo má samozrejme najväčší vplyv na orgány a tkanivo s veľmi vysokým krvným zásobovaním – srdce, mozog, obličky, pľúca a žľazy s vnútornou sekréciou. Ako je všeobecne známe, predovšetkým tieto tkanivá najviac postihuje artérioskleróza. Tam, kde pri obyčajnom vonkajšom dýchaní prebieha opotrebovanie, poškodzovanie a starnutie, pri endogénnom dýchaní prichádza práve naopak k oživeniu a rehabilitácii.

 

Autor metódy endogénneho dýchania V. Frolov hovorí: “Keď sa ma ľudia pýtajú, čím sa “obyčajné” dýchanie líši od dýchania pomocou trenažéru, odpovedám, že predovšetkým odlišnou hodnotou tlaku, potom hypoxiou (nedostatok kyslíku v tkanivách, či v organizme) a hyperkapniou (zvýšené množstvo oxidu uhličitého v krvi)”. Pri vonkajšom dýchaní sa zvýšený tlak v pľúcach udržuje približne jednu pätiny z celkovej doby trvania dýchacieho aktu, no pri dýchaní pomocou trenažéru je to až 90%. Účinok dýchania veľmi závisí práve na hodnote tlaku, ktorý priamo vplýva na zvýšenie počtu vzduchových bubliniek prenikajúcich do našich pľúc. Týmto spôsobom je možné pri dýchaní cez trenažér dosiahnuť niekoľkonásobný efekt pri načerpaní potrebnej energie pre organizmus. Vplyvom endogénneho dýchania sa zvýši energia buniek 2-4x a to je pre náš organizmus absolútne najdôležitejšie.

 

Pri novom spôsobe dýchania prechádzajú bunky v tkanivách na režim riadeného procesu okysličenia membrán lipidov voľnými radikálmi. Tento proces dodá bunkám toľko energie, že získajú prevahu aj nad rakovinovými bunkami. Dôležitá je však nielen prevaha energie, ale aj to, v akých štruktúrach bunky sa výroba energie uskutočňuje. Nediferencované bunky (rakovinové) nie sú geneticky prispôsobené systematickému a trvalému okysličovaniu voľnými radikálmi vo svojich membránach. Je to spôsobené nedokončením a v určitom zmysle neplnohodnotou ich bunkových membrán. Vďaka červeným krvinkám, ktoré ich k práci v režime okysličenia volnými radikálmi doslova nútia, membrány rakovinových buniek zanikajú. Svoju úlohy potom zohráva imunitný systém, ktorý je endogénnym dýchaním výrazne posilnený a ktorý dokáže rakovinovému nádoru efektívne vzdorovať.

 

Metodika nácviku endogénneho dýchania je darom pre tých, ktorým nie je ich zdravie ľahostajné a kondícia pre tých, ktorí doteraz márne bojujú so svojou chorobou. Nácvik trvá 3 - 4 mesiace a neskôr už človek týmto spôsobom dýcha spontánne.

 

Metodika dýchania

Základom “endogénneho dýchania” je návyk organizmu vytvárať si svoj vlastný kyslík, čím sa podstatne znižuje potreba používať kyslík vonkajší. V dôsledku prechodu na endogénne dýchanie nadobúda organizmus nové vlastnosti. Množstvo voľných radikálov, s nadbytkom, ktorých sú spájané príznaky starnutia a vznik rôznych nemocí, klesá 4-8x v porovnaní s priemerným množstvom. Klesá aj teplota tela a to o 1,2-1,5 stupňa C, čo má za následok menšie opotrebenie organizmu.
Technika endogénneho je veľmi jednoduchá. Je to vlastne dýchanie pomocou bránice, čo znamená, že nádych ide do brucha a pri výdychu sa brucho vtiahne. Ramená a hrudník ostávajú v kľude. Nádych sa uskutoční ústami, alebo nosom v trvaní dvoch sekúnd. a výdych ústami cez trenažér v trvaní 7 sekúnd. Vydychovanie je možné postupne predlžovať a to cca o sekundu týždenne. Cvičenie je možné aplikovať raz denne (večer), alebo 2x denne (ráno a večer), max. 10 až 20 minút.

Na základe klinických výsledkov i praktických poznatkov má Frolov dýchací trenažér vysoký liečebný efekt pri: artérioskleróze, ischemickom ochorení srdca, srdečnej aritmii, vegetatívnej kapilárnej distónii, vysokom krvnom tlaku, chronickej bronchitíde, pneumoskleróze, chrípkových ochoreniach a iných chorobách. Účinným liečením onemocnení a ich prevenciou náš život nadobudne novú a lepšiu kvalitu, vrátane jeho predĺženia.
 

 

Trenažér sa skladá :

1. dýchacia hadička
2. náustok
3. veko valcovej nádoby
4. vnútorná menšia nádobka
5. sitko
6. veľká valcová nádoba
7. veľké veko (používa sa uzavretie ďalšej väčšej nádoby pri inhalácii)
8. odmerka

 

Zostavovanie trenažéru a jeho príprava k použitiu.

Do veľkej valcovej nádoby (5) odmerkou (7) nalejte max. 20 ml vody a vložte vnútornú menšiu nádobku so sitkom (4+5). Potom ju uzavrite vekom (3). Následne nasaďte hadičku na hrdlo nádobky so sitkom (4) a do voľného konca hadičky nasuňte náustok (2). Takto zostavený celok môžete začať používať. Pri inhalácii vložte nádobu (5) do väčšej nádoby s teplou vodu (napr. 7dl. zaváraninový pohár) a uzatvorte veľkým vekom (7). Pred tým si môžete nakvapkať do nádobky so sitkom (4+5) pár kvapiek vhodného éterického oleja
 

FROLOV DÝCHACÍ TRENAŽÉR endogénneho dýchania TDI – 01
Výrobca: Firma Dinamika, Novosibirsk, Rusko

Zoznam chorôb a obtiaží, pri ktorých je dokázaný liečebný efekt použitím trenažéra endogénneho dýchania:

* artérioskleróza
* ischemické ochorenie srdca a mozgu
* srdečná aritmia
* vegetatívna kapilárna distónia
* migréna
* vysoký krvný tlak
* hemoroidy
* chronická bronchitída
* pneumoskleróza (kalcifikácia pľúc)
* vredové ochorenie tráviaceho ústrojenstva
* gastritída
* nehnisavý zápal ľadvinových ciest
* pyelonefritída
* astma
* diabetes
* a ďalšie

Video o Frolovom dýchacom prístroji, vrátane ukážky ako sa má cez prístroj správne dýchať

 

 


Registrácia:
Štátny ústav pre kontrolu liečív SR
Registračné číslo: 833/Z121-03/03
Zo dňa : 11.11.2003

 

Dýchanie

- Jogíni tvrdia, že máme pridelený určitý počet dychov na celý život. Ak dýchame pomalšie, budeme žiť dlhšie /je to dobrá pomôcka pre zapamätanie si a motiváciu/
- Správne dýchanie : jogový plný dych do celých pľúc, brucho sa musí pohybovať, 2-3 sekundy nádych, 3-4 sekundy výdych
- Dýchanie pre zvýšenie energie : 4 prudké nádychy cez nos, 4 prudké výdychy cez ústa
- Hlboký výdych odvádza toxíny z krvi, hlboký vdych okysličuje krv
- Ak nedýchame zhlboka a do brušnej oblasti : zažívanie sa spomalí, posúvanie jedla cez tráviaci trakt sa spomalí. Jedlo sa nemôže úplne absorbovať, stáva sa príliš toxickým od zažívacích štiav. Plytké dýchanie spôsobuje tiež : únavu, bolesti v hrudníku, žalúdočné problémy, studené a necitlivé ruky
- Ak dýchame zhlboka a do brušnej oblasti : jedlo sa absorbuje rýchlo a úplne /bezo zvyšku/, nespôsobuje „zakyslenie“ organizmu, masíruje vnútorné orgány, zvyšuje rýchlosť trávenia, výrazne zlepšuje vyprázdňovanie. Zvyšuje sa vnútorná energia a výkon mozgu.

Nevypĺňajte toto pole:
D Avatar autora Metodika dýchania 14.6.2020 11:40
Chcel sa spýtať, či sa má zvyšovať aj množstvo vody, ktoré sa do prístroja nalieva. Začala som s 15 ml, teraz som na 20 ml. Mám stále pridávať? Do koľko? Dĺžku výdychu mám zvyšovať maximálne na 15 sekúnd? Alebo ešte viac? Ďakujem za odpoveď. Ešte dýcham len 1 mesiac, ale už pozorujem účinky. Super!
Odpovedať
J Avatar autora Re: Metodika dýchania 14.6.2020 11:40
Dobrý deň, na vodu by tam mala byť odmerka, toľko vody stačí. Pokiaľ dáte vody viac, tak aj tak sa začne vylievať, počas vydychovania. Dĺžka výdychu môže ísť aj do 30 sekúnd, podľa toho ako vládzete.
Z Avatar autora Neverte vsetkemu co vam onkolog povie 14.6.2020 11:40
Toto je na Nobelovu cenu, i ked ju pan Frolov a ani pan Buteyko asi nikdy nedostanu tak ako ju nikdy nedostala ani pani Johanna Budwig. Dovolujem si tvrdit ze Frolov pristroj a spravne dychanie je dalsou z alternativnych terapii na liecbu rakoviny zalozenych na okyslicovani buniek, pricom tieto odlisne metody s rovnakym alebo podobnym efektom pochadzaju z roznych kutov sveta a teda z roznych kultur: - Budwig koktail (tvaroh zmiesany s lanovym olejom a lanovymi semiackami) pomaha dopravit kyslik do rakovinovych buniek - zen sen - robi to iste, zefektivnuje okyslicovanie buniek az o 30% - len pred niekolkymi mesiacmi dokonca na slavnej Mayo klinike v USA zacali onkologickym pacientom podavat vytazok z americkeho zen senu (po 1g denne). - dychacie cvicenia - do tretice rovnaky efekt, vdaka vyssiemu podielu kyslicnika uhliciteho v krvi ulahcuje odovzdavanie kyslika z hemoglobinu do tkaniv (Bohrov efekt, ktory prvykrat popisal Christian Bohr pred vyse 100 rokmi). Inymi slovami, tri velmi odlisne prostriedky na dosiahnutie rovankeho efektu - dostatocneho okyslicenia buniek. Frolov dobre vedel ze konvencna protirakovinova terapia mu pri jeho rakovine v 4. stadiu nepomoze, tak ako nepomohla milionom inym s rakovinou v takom pokrocilom stadiu. Frolov je vlastne genius, lebo toto je asi jedina protrakovinova terapia ktora po zakupeni jednoducheho a lacneho trenazera nestoji absolutne NIC, za predpokladu ze vduch budeme mat nadalej zadarmo.
Odpovedať
Z Avatar autora Sanogel 14.6.2020 11:38
kupila som si sanogel, začala som si dávať 2x ráno a večer 1 lyžičku, mávam zácpu, a problémy so spánkom, môže toto spolu súvisieť? nemam skúsenosti so sanogelom, nemôže mi poškodiť?
Odpovedať
J Avatar autora Re: Sanogel 14.6.2020 11:39
Dobrý deň, nie sú známe žiadne kontraindikácie so sanogelom - nemal by uškodiť. Sanogel má veľmi dobrú odozvu v prípade zápchy, takže len naďalej užívajte sanogel v odporúčanom dávkovaní.
Z Avatar autora Re: Re: Frolov dýchací trenžer 14.6.2020 11:38
Dobry den, chcem sa spytat ked prestanem s nacvikom cez frolov trenazer, potom ako sa spravne dýcha cez ústa? nerozumiem celkom tejto metóde.
Odpovedať
J Avatar autora Re: Re: Re: Frolov dýchací trenžer 14.6.2020 11:38
Dýchanie cez Frolov dýchací trenažér spôsobí, že si zvyknete dýchať viac zhlboka, dostanete do tela viac kyslíku. Dýchate normálne, tak ako doteraz.
L Avatar autora CHOCHP 14.6.2020 11:37
pomaha Frolov pristroj aj pri chronickej obstrukcnej chorobe pluc, dakujedm
Odpovedať
J Avatar autora Re: CHOCHP 14.6.2020 11:37
Nie sme doktori, preto nevieme odpovedať na každú konkrétnu chorobu, ale Frolov dýchací trenažér zlepšuje všeobecne fungovanie pľúc - zvyšuje sa obsah pľúc, vynikajúce výsledky sú pri astme, práve preto, že má extrémne pozitívny účinok na fungovanie pľúc, takže ak je daný problém podobného charakteru, tak predpokladám, že áno.
M Avatar autora Tetánium 14.6.2020 11:35
pomôže Frolov dýchací trenžer aj pancientovi so stanovenou diagnózou Tetanium? Ďakujem
Odpovedať
D Avatar autora Re: Tetánium 14.6.2020 11:36
Pri Tetanie je problém skôr v nedostatku vitamínov a minerálov v tele, takže skôr nie.
D Avatar autora Frolov dýchací trenžer 14.6.2020 11:35
Prosím poradte. Ako a dýcha cez Frolov dýchací trenežer. Nádych ako výdych sa vykonáva cez trubičku? Ďakujem
Odpovedať
J Avatar autora Re: Frolov dýchací trenžer 14.6.2020 11:35
Taký rýchly sumár : dýcha sa vždy len cez trubičku, aj nádych, aj výdych. Pokiaľ /zatiaľ/ neviete cielene dýchať iba ústami, tak si treba zapchať nos - jednoducho pritlačiť prstami. Nádych má byť krátky a rýchly - 2-3 sekundy dlhý. Výdych naopak dlhý. Zo začiatku nevydržíte vydychovať dlhšie ako pár sekúnd, časom by sa to malo predĺžiť na cca 30 sekundový výdych. Treba sa snažiť, aby tie výdychy boli približne rovnako dlhé, takže nie jeden 15-sekundový a potom nasledujúce 3 5-sekundové, lebo budete lapať po dychu. Radšej nech sú všetky 7-sekundové. Samozrejme, že sa nedýcha so stopkami v ruke, aby boli všetky rovnako dlhé, len to približne odhadnite.
K Avatar autora nielen dychat, ale aj hybat sa 14.6.2020 11:32
rad by som si ten pristroj kupil a zlepsil kvalitu zivota. vsetky prispevky o nom su vsak neskutocne pozitivne a ja neviem rozoznat, kedy ide o uprimnu skusenost bezneho cloveka a kedy o cielenu reklamu. Taktiez ma trapi otazka, ci po navyknuti na spravne dychanie po 3 mesiacoch, kedy clovek prestane pouzivat pristroj, nesklzne po case opat do stavu, kedy dychal nespravne. Navyse si myslim, ze len dychanim sa zdravotne problemy nevytratia, k tomu je nevyhnutny aj pohyb. A tu vznika problem, lebo pri fyzickej namahe dychame inac - rychlejsie a zabudame na spravne dychanie. Vieme to nejako zosuladit?
Odpovedať
K Avatar autora Re:Jan 14.6.2020 11:34
Dakujem za vycerpavajucu odpoved. Mate pravdu, hlavne s tym vyhradenim casu na cvicenie vobec, a pomer jeho trvania k zvysku dna. Ja mam alergiu-celorocnu a problemy s travenim. Tak snad by mi to pomohlo, keby som s tym pristrojom disciplinovane dychal kazdy den...
J Avatar autora Re: nielen dychat, ale aj hybat sa 14.6.2020 11:33
Co sa tyka pravdivosti komentarov - samozrejme, tazko sa to urcuje, tak by som odporucal ist sa pozriet aj na ine stranky, ine fora a tam si porovnat komentare. Len ak by ste nahodou narazil na nejaky negativny - overte si, ci naozaj ten clovek dychal pravidelne kazdy den, niekolko mesiacov nepretrzite. Pretoze zakazdym vravime pravdu : aby vznikol nejaky efekt, je potrebne dlhodobe, pravidelne dychanie. Nie 2 tyzdne, z toho 4 dni vynechane a dost a odlozit do policky ako nefungujuce. Po 3 mesiacoch /mozno uz aj po par tyzdnoch, mozno po viac ako 3 mesiacoch - zalezi vela od typu zdravotneho problemu - ak suvisi priamo s dychanim, tak sa ucinky prejavia skor/ budu vidiet prve ucinky, ale telo este nebude vediet samostatne dychat spravne, to bude treba aspon tak polroka. Musite si uvedomit, z naucit sa inak dychat je dost velka zmena. Avsak to uz je uplne maximum, pokial sa pozerame na liecive ucinky, tie prichadzaju skor a to je dost dolezite. Ked uz budete zdravy, budete mat bez problemov tych par dalsich mesiacov na to, aby sa telo naucilo inak dychat, hlavne sa je cim skor uzdravit. Pohyb. Bolo by vyborne, keby sa k tomu dal pridat aj pohyb, to je samozrejme. Ale v dnesnej dobe je uspech, ak si ludia najdu cas tych 20, 30 minut aspon na samotny frolov, neda sa ocakavat, ze si najdu este aj dalsich 30 minut na cvicenie. Pri fyzickej namahe urcite nebudeme dychat tak, ako sa ma. Ale ako casto mate tu fyzicku namahu? Ked budete pocas dna dychat 20 minut zle - lebo sa budete namahat a zvysnych 23 hodin 40 minut dobre, lebo budete len lezat, sediet alebo chodit po TESCU, tak to je podla mna uplne v poriadku pomer.
Z Avatar autora kurzy 14.6.2020 11:31
Dobry den, robite kurzy dychania? kde je mozne sa prihlasit? dakujem
Odpovedať
D Avatar autora Re: kurzy 14.6.2020 11:31
Dobry den, nie, kurzy dychania nerobime, ale radi Vam vysvetlime, ako sa ma spravne dychat cez Frolov dychaci trenazer, nie je to nic zlozite.
S Avatar autora bolesti klbov a chrbtice 14.6.2020 11:29
Prosím o radu či prístroj može pomoct aj vo vyššom veku -70 r.
Odpovedať
D Avatar autora Re: bolesti klbov a chrbtice 14.6.2020 11:30
Frolov dychaci trenazer je vhodny pre kazdeho cloveka bez ohladu na jeho vek. Samozrejme, ze ked ho zacne pouzivat mlady clovek, moze predist ovela skor roznym chorobam. Na liecbu chrbtice mame ale ovela vhodnejsi pristroj a vola sa Svedska trakcna lavicka. Mame ho na nasej stranke https://www.altermedic.sk/svedska-trakcna-lavica/. Bolesti klbov suvisia s oblickami. Bolo by potrebne urobit ich ocistu. Doporucujem Sanogel. Zavolajte mi na tel. 0905 945760.
J Avatar autora embolia pluc a rakovina prsnika 14.6.2020 11:28
pred pol rokom som prekonala submasivnu emboliu pluc a za necele dva tyzdne idem na operaciu prsnika, mam rakovinu. Co mi poradite? Dakujem
Odpovedať
D Avatar autora Re: embolia pluc a rakovina prsnika 14.6.2020 11:29
Doporucujem Frolov dychaci trenazer spolu s uzivanim trstinovej melasy.Melasu testovali niektori známí lekari a onkologovia a boli prekvapeni jej posobením pri roznych typoch zhubných nádorov. Preto sa onkologickým pacientom velmi doporučuje pravidelná a dlhodobá konzumacia melasy. Mozu si ju nanášat aj na kozu, která je spálená po ozarovaní. Melasa pomože zlikvidovat karcinom. U tychto pacientov sa doporučuje 6 x denne 1 čajová lyžička melasy, najlepsie zapit poharom vody. Osobne by som este uzivala sodu bicarbonu s javorovym sirupom. Presny navod na tel. 0905 945760
OS Avatar autora Gastritída,H-pylori 14.6.2020 11:27
Pred rokmi mi bola diagnostikovaná gastritída a výskyt baktérie h-pylori,trojkombinácia liekov mi pomohla čiastočne.Neustále mám tie isté problémy.Prosím o radu.Ďakujem.
Odpovedať
J Avatar autora Re: Gastritída,H-pylori 14.6.2020 11:28
Môžete skúsiť používať Frolov dýchací trenažér, ktorý pomáha aj pri gastritíde, ale treba si uvedomiť, že pôsobí až po dlhodobom a pravidelnom používaní. Alebo pri problémoch s helicobacterom použite produkt Pylox, ktorý nájdete aj u nás v potravinových doplnkoch, ktorý je určený špeciálne na tento účel a má dobré výsledky. https://www.altermedic.sk/pylox-10-vrecusok/
M Avatar autora PANICKE ZACHVATY. 14.6.2020 11:26
TRPIM 12 ROK FOBIOU Z VELKYCH PRIESTOROV.LEKAR MI POVEDAL,ZE NESPRAVNE DYCHAM A TYM PADOM SA DOSTAVY PANICKY ZACHVAT.POMOHOL BY MI FROLOV PRISTROJ MONIKA
Odpovedať
B Avatar autora Re: PANICKE ZACHVATY. 14.6.2020 11:27
{C}Citácia Neznámy: TRPIM 12 ROK FOBIOU Z VELKYCH PRIESTOROV.LEKAR MI POVEDAL,ZE NESPRAVNE DYCHAM A TYM PADOM SA DOSTAVY PANICKY ZACHVAT.POMOHOL BY MI FROLOV PRISTROJ MONIKA{/C} Rozhodne by vam pomohlo odblokovanie pomocou metody SRT alebo LSVJ. KLucove slove zadajte do googla a najdite si terapeuta.
D Avatar autora Re: PANICKE ZACHVATY. 14.6.2020 11:26
Neviem, ci prave dychanie je tym spustacom fobie z velkych priestorov. Ja osobne som zazila uplnu nevolnost, rozbolela ma hlava a to len preto, ze som si nechala v chodbe vymurovat jednu stenu, cim sa mi zuzil prechod do kuchyne.Akonahle mi to murari vymurovali a ja som sa postavila do tej uzkej ulicky - mala sirku 1 meter - bolo mi zle. Napokon mi to museli vyburat a zmenit a je pokoj.Vobec si nemyslim, ze by som bola vtedy nejak inac dychala ako dovtedy. Na druhej strane je pravda, ze dychanie cloveka velmi ovplyvnuje. Ak Vam lekar povedal, ze by to mohlo sposobovat chybne dychanie, tak by som to s tym Frolovym pristrojom skusila. Nestoji az tak vela penazi. Ak by to na tu fobiu predsa len neplatilo, tak si aspon utuzite a zlepsite celkove zdravie. Urcite si tym neposkodite, ale prave naopak. Vase telo Vam za to bude povdacne. Ale ak to zaberie, budem velmi rada, ak nam o tom napisete. Budete ale musiet pravdepodobne dychat aspon 3 mesiace kazdy den.
V Avatar autora Operacie pľúc - Ca 14.6.2020 11:25
Po operácii pľúc Ca mám potiaže s dýcháním,je mi sľúbený kyslíkový prístroj pre doma,ale rád by som vedel či existuje dajaký prístroj s ktorým by som event. mohol cestovať a v prípade potreby nadychnutia,teda kyslíku ho použiť. KAžDá FYZICKá Námaha MI UBERIE TOĽKO SIL A HLAVNE DYCHU,žE SI MUSíM ĽAHNúŤ A čAKAŤ Až TO PREJDE.ak niečo také,teda prenosné existuje, odpište prosím.Je tento váš prístroj na to vhodný? Ďakujem
Odpovedať
D Avatar autora Re: Operacie pľúc - Ca 14.6.2020 11:26
Ja by som vo vasom pripade urcite zacala pouzivat Frolov dychaci trenazer. Necakajte zazrak hned, ale postupnym spravnym dychanim pomocou Frolovho pristroja by sa vas zdravotny stav mal zlepsit.
M Avatar autora Pomáhá 14.6.2020 11:25
Po chrípke som mala zápal srdcového svalu. Bolo mi stále zle a niekedy horšie - sústavne fibrilácia alebo tachykardia. Začala som používať dýchací trenažér a tak po troch meiacoch mi už bolo zle iba občas, po pol roku problémy ustali. Naďalej - už skoro rok - \"dýcham\" - je to pre mňa relax a viem, že to znamená aj očistu organizmu - bez používania zbytočných zaťažujúcich chemikálií. Takže trenažér vrelo odporúčam každému - aj keď nie je chorý.
Odpovedať
M Avatar autora mam astmu 14.6.2020 11:24
Ja by som sa chcel opytat zeci mi to pomoze na astmu.do teraz som ju ani nemal no posledni mesiac sa mi prejavila tak ze sa nedokazem z hlboka nadychnut...pomaha tento pristroj na taketo problemy?
Odpovedať
D Avatar autora Re: mam astmu 14.6.2020 11:25
Prístroj je určený presne na tieto problémy. Čo najskôr začnite s jeho používaním. Choroby dýchacích orgánov sú vyliečené cca za 3 mesiace. Je to samozrejme individuálne. Podrobný popis dýchania som uviedla v hore uvedenom komentári. Ak budete mat nejakú otázku ohľadom dýchania, zavolajte.
V Avatar autora olejček 14.6.2020 11:23
neviem nájst na internete olejčeky o ktorých sa píše v diskusii
Odpovedať
D Avatar autora Re: olejček 14.6.2020 11:24
olejčeky mavame na nasej web stranke www.altermedic.sk, ale momentálne nie sú na sklade, tak sme ich zo stránky dali preč. Neskôr zas budú.
P Avatar autora obsluha prístroja 14.6.2020 11:22
nie je obsluha pristroja zložita, da sa technika dychania naučit doma?
Odpovedať
D Avatar autora Re: obsluha prístroja 14.6.2020 11:22
Obsluha pristroja je velmi jednoducha. Zaroven s frolovym trenazerom doporucujem objednat aj knizku Nove dychani 1. a 2. diel, kde je velmi podrobne popisany sposob dychania a tiez aj presne postupy podla jednotlivych chorob. Spolu s trenazerom je potrebne objednat aj olejcek z jedle sibirskej, alebo supravu 6 roznych olejcekov. Olejcek je dobre kvapnut do vody, aby pocas dychania nevysychala sliznica a tiez skor dochadza k uzdraveniu. Technika dychania spociva v tom, ze pri obycajnom nadychu clovek dycha tak,ze sa mu zdvihnu vyssie plecia a vlastne dycha cez priedusky. Ked dychate cez Frolov trenazer, musite mat v nadobke vodu a prostrednictvom hadicky robite nadych aj vydych. Plecia sa nesmu pohybovat nahor - musia byt stale v rovnakej vyske, ale musite dychat bruchom. Pri nadychu sa brucho musi zvacsit ako balon a pocas vydychu sa pomaly splasne. Treba si na to davat pozor a sustredit sa. Nadych by mal byt pocas celeho dychania priblizne rovnako dlhy a tiez vydych by mal byt rovnako dlhy. Napriklad sa nadychnem pocas 4 sekund a vydychovat budem 15 sekund. Aj druhy nadych bude tak isto a vydych tiez. Nie, ze prvy nadych bude 4 sekundy a druhy 8 sekund a treti 2 sekundy atd... To iste vydych. Kazdy si to prisposobi svojim schopnostiam. Na zaciatku treba radsej pomenej a postupne vydych zvysovat, ale nie v jeden den. Ak zacnem dnes s vydychom na 8 sekund, tak ho budem robit celych 20 minut. Zajtra si dam uz vydych na 9 sekund, pozajtra na 10 atd. Celkovy cas dychania by mal zacat na 15 minutach a kazdy den pridavat o 1 minutu viac, az sa dosiahne cas dychania 45 minut. Clovek, ktory chce rychlejsie prekonat nejaku chorobu, by mal dychat denne 2x. Raz doobeda a raz vecer. Clovek, ktory chce schudnut, by mal denne dychat mesiac a potom zacne vidiet, ze mu z vahy postupne ubuda. Zvycajne to zacne byt viditelne po mesiaci, nie hned na druhy den. Planujeme asi od maja robit pravidelne kurzy dychania.