Impotencia, poruchy erekcie

Pojem impotencia zahŕňa nielen problémy s erekciou ale aj problémy s libidom (sexuálna túžba), s ejakuláciou a problémy s dosiahnutím orgazmu. Avšak výraz impotencia je dosť nepresný, preto sa oveľa častejšie používa výraz erektilná dysfunkcia - porucha erekcie. Na svete je vyše 150 miliónov impotentných mužov.

Erektilná dysfunkcia často postihuje fajčiarov, alkoholikov, diabetikov ale aj nezamestnaných a mediálne známych mužov. Spoločný pre všetkých je stres, nezdravý spôsob života, zhon, nedostatok oddychu, vysoký cholesterol a nezdravá strava. Poruchu erekcie môžu vyvolať psychické ale aj fyzické príčiny.

Medzi psychické príčiny impotencie patria partnerské problémy, stres alebo depresia. Avšak 80% príčin porúch erektilnej dysfunkcie spôsobujú telesné príčiny, najčastejšie poruchy ciev, nervov, hormónov, cukrovka či ochorenia prostaty. Známe sú aj nežiaduce účinky niektorých liekov, napríklad na vysoký krvný tlak alebo psychiatrických liekov. Porucha potencie môže byť aj prvým prejavom iného závažného ochorenia, na ktoré môže upozorniť.

Najpredávanejšie

3 položiek celkom
CAPRAMILK Imunoaktív tabletky z kozieho mlieka 144 tabliet
€16 –0 %
€15,90

So servisínom , vápnikom, zinkom, selénom a jedenástimi vitamínmi.Značka : ABEL

291
Frolov dychaci trenazer
€48

Najefektívnejší výrobok samoliečby 21. storočia.

246
CAPRAMILK Kolostrum
ZADARMOZADARMO €59,90 –2 %
€58,25

CAPRAMILK kozie kolostrum – je lyofilizovaným produktom obsahujúcim kozie mledzivo cennú ekologickú surovinu, ktorá je produkovaná matkou, kozou, v prvých dňoch po narodení...

543