Mŕtvica, mozgová príhoda

Porážka mozgu je treťou najčastejšou príčinou úmrtí po nádorových ochoreniach a infakte myokardu. Patrí medzi civilizačné ochorenia a je spôsobQR kód porážka, mrtvicaená prekážkou v krvnom prietoku, ktorá prerušuje dodávku tak veľmi potrebného kyslíka a živín do mozgu. Druhou príčinou mozgovej mŕtvice je prasknutie krvných ciev prekrvujúcich mozog, čím dochádza k presakovaniu krvi do mozgu.

Najznámejšie príznaky porážky mozgu sú stŕpnutie rúk alebo nôh, najčastejšie na jednej strane tela, ďalej sú to problémy s rečou, poruchy videnia, problémy s chôdzou, strata rovnováhy, silné bolesti hlavy.

Medzi ovplyvniteľné rizikové faktory mŕtvice patrí nepravidelná činnosť srdca, vysoký krvný tlak, cukrovka, prekonaný infarkt, nedostatok pohybu a obezita. Mozog je najdôležitejším orgánom ľudského organizmu, ktorý zastáva riadiacu funciu ostatných orgánov tele. Jeho zlyhanie alebo oslabené fungovanie predstavuje zníženie kvality života čomu musíte za každú cenu predísť. Po prekonaní mozgovej porážky, mŕtvici veľa ľudí ostáva s trvalými následkami, ktoré môžu viesť k depresii.

Najpredávanejšie

Frolov dychaci trenazer
 
€48
pijavica
10x Pijavica lekárska
Na objednávku
241
 
€83
2 položiek celkom
Frolov dychaci trenazer
€48

Najefektívnejší výrobok samoliečby 21. storočia.

246
pijavica
€83

Pijavica lekárska (Hirudo medicinalis)

241