Ako sa zbavíme celulitídy a vyčistime si lymfatický systém

kefovanie-pokozky-700x321

Ako sa zbavíme celulitídy a vyčistime si lymfatický systém

Kefovaním pokožky sa zbavíme celulitídy a vyčistime si lymfatický systém

 

V širšom povedomí zatiaľ stále prevláda buď úplná neznalosť alebo aspoň značná skepsa ohľadom preventívnych účinkov suchého kefovania pokožky.

Mnohí majú pochybnosti o tom, ako by mohla tak jednoduchá metóda akou je kefovanie pokožky nasucho, zmierniť či dokonca úplne odstrániť mnohé škody, ktoré na našom zdraví zanecháva moderný spôsob života.

Zdá sa vám, že to znie až príliš dobre na to, aby to mohla byť pravda? Nedajme sa pomýliť predsudkami.

Záujem o suché kefovanie pokožky ako jednoduchú a dostupnú preventívnu metódu v poslednom období narastá.

Súvisí to najmä s tým, že viac a viac ľudí sa začína zaujímať o zdravý životný štýl a celostnú medicínu, ktorých základné princípy postupne uplatňujú vo svojom každodennom živote.

Ako sme už spomenuli, kefovanie pokožky na sucho je veľmi jednoduchá a najmä pre každého dostupná metóda, ktorá nám výborne poslúži na detoxikáciu nášho organizmu, ako aj na účinnú podporu imunitného systému.

Kefovanie pokožky nasucho

Kefovanie pokožky nasucho je teda prírodná preventívna metóda, ktorá sa pomaly ale isto stáva trendom. Už menej známy je však fakt, že táto metóda je v ajurvédskej medicíne známa už tisícky rokov.

Kefovanie pokožky už pomohlo miliónom ľudí po celom svete zbaviť sa viacerých zdravotných problémov, čo pochopiteľne viedlo k zlepšeniu kvality ich života. A to bez rizík, ktoré v sebe skrýva užívanie liekov či umelej výživy.

Na prvý pohľad sa suché kefovanie pokožky možno nezdá byť ničím výnimočným, všakže?

Asi si to zatiaľ predstavujeme ako tvrdohlavé šúchanie nejakého miesta na koži, od ktorého očakávame nejaké zázračné výsledky. Nuž, takáto predstava je veľmi povrchná.

Pravda je taká, že ak vykonávame suché kefovanie pokožky správne, nielenže podporujeme viaceré orgány a systémy v našom tele v ich optimálnej činnosti, ale im aj pomáhame v uzdravení.

4 prospešné účinky kefovania pokožky nasucho

1. Zlepšuje činnosť lymfatického systému

Na rozdiel od našej obehovej sústavy a celého kardiovaskulárneho systému, náš lymfatický systém nemá srdce.

To znamená, že nemá žiadnu prirodzenú pumpu, ktorá by jeho tekutiny neustále udržiavala v pohybe čím by sa z neho vyplavovali nahromadené toxické látky.

Avšak správnou technikou kefovania pokožky pomáhame nášmu lymfatickému systému a plazme v transporte bielych krviniek.

Suché kefovanie pokožky takto tiež prispieva k vyplavovaniu všetkých toxických látok, ktoré by sa inak mohli usádzať v lymfatických uzlinách.

A vedľajší účinok, ktorému sa určite potešíme je, že takto podporíme aj náš imunitný systém.

2. Zlepšuje trávenie a pomáha obličkám v ich činnosti

Hoci sa môže zdať, že pokožka nijako nesúvisí s trávením či s obličkami, opak je pravdou. Naša pokožka má nezanedbateľný vplyv na zdravie a činnosť obličiek ako aj tráviaceho traktu.

Masírovaním tých správnych lymfatických uzlín aktívne vplývame na vyplavovanie toxínov a prebytočnej vody, ktoré by mohli spôsobovať nadúvanie.

Ešte dôležitejšie ale je, že suché kefovanie pokožky má tým pádom preventívne účinky, ktoré značne uľahčujú činnosť našich obličiek.

3. Odbúrava stres

Okrem toho, že nám bude zaň naša pokožka veľmi vďačná, starostlivé kefovanie pokožky na sucho je tiež sprevádzané veľmi príjemnými pocitmi.

To znamená, že je veľmi ľahké si naň zvyknúť či si z neho dokonca vytvoriť miernu no neškodnú závislosť. Nie je teda nič lepšie ako si z neho vytvoriť každodenný rituál – získame tak výborný spôsob, ktorým možno účinne odbúrať stres.

Kefovanie pokožky nasucho má v podstate veľmi blízko k celotelovej masáži, dokonca je v porovnaní s ňou o čosi hygienickejšie. Po ňom budú naše svaly uvoľnené a naša  myseľ je  pokojnejšia.

4. Je najlepším priateľom našej pokožky

Kefovanie pokožky nasucho je prirodzenou procedúrou na odstraňovanie odumretých buniek z povrchu pokožky. Je však tiež účinnou prevenciou proti vzniku celulitídy. Kefovaním pokožky je dokonca možné zbaviť sa už existujúcej celulitídy.

Typickým znakom celulitídy je nahromadenie sa tukových toxických látok pod pokožkou. Avšak pomocou pravidelného kefovania pokožky nasucho je možné sa zbaviť aj tohto tuku pod kožou. Naše telo ho už potom samo vylúči prirodzeným spôsobom.

Stručný návod na kefovanie pokožky nasucho

Zaobstarajme si neohybnú kefu s hustými štetinami. Podľa možnosti by mala byť vyrobená z prírodných, nesyntetických materiálov. A úplne ideálne by mala mať odnímateľnú rukoväť, aby sme ňou dotiahli na každú časť tela.

Pokožku by sme mali kefovať každý deň, najlepšie ráno pred tým ako sa osprchujeme.

Pokožku kefujeme dlhými, dôkladnými pohybmi. Pohyby by v žiadnom prípade nemali byť drsné; chceme pokožku len stimulovať, nie ju podráždiť.

Začnime od chodidiel, pokračujeme členkami, lýtkami atď. až nahor k hrudníku. Pri kefovaní brucha sa odporúčajú jemné krúživé pohyby.