Trápia vás bolesti kolena? Tento jednoduchý trik prináša okamžitú úľavu

Zvyčajne sa jedná o bežný symptóm osteoartritídy. Ide o stav, kedy sa opotrebovali chrupavky tvoriace vnútornú výstelku kĺbov a kosti sa potom začínajú o seba trieť priamo. To ich ďalej poškodzuje a vyvoláva silné bolesti.

Bolesť často neustáva a trvá celý deň aj noc, čo znemožňuje vykonávať aj mnohé bežné aktivity. Odhaduje sa, že v staršom veku týmto zdravotným problémom trpí až 50% ľudí.

Existuje jedna veľmi jednoduchá a zároveň efektívna technika, ktorá vám pomôže sa tejto bolesti už za krátku chvíľu zbaviť.

Nie je síce trvalá, bolesť sa po čase môže znova vrátiť, no zopakovaním tejto techniky si viete vždy aspoň na nejaký čas uľaviť.

Trvalejšie riešenie zahŕňa užívanie doplnkov stravy, ktoré podporujú regeneráciu kĺbových tkanív kolien, ako je napríklad chondroitín sulfát alebo želatína.

Pri silnej bolesti však človeka vždy najviac zaujíma, ako sa jej čo najskôr zbaviť. No a práve na tento účel je určená táto technika.

Technika na rýchlu úľavu od bolestí kolien

Vždy, keď cítite bolesť v kolene, znamená to, že priestor medzi kosťami sa zmenšil a kosti sa o seba začínajú príliš trieť.

Budete preto potrebovať tento priestor trocha zväčšiť, respektíve kosti od seba mierne roztiahnuť, čo dosiahnete pomocou tejto vskutku jednoduchej techniky.

Jediné, čo budete potrebovať je uterák a nejakú stoličku alebo kreslo.

Názorne celý proces zobrazuje nasledovné video v angličtine (slovenský preklad je pod videom):

Pre tých z vás, ktorí nerozumiete anglicky, máme stručný preklad.

Postupujte nasledovne:

Vezmite uterák a poskladajte alebo zrolujte ho. Potom si sadnite na stoličku alebo kreslo, vložte si uterák pod koleno čo najvyššie k priehlbinke, zohnite nohu v kolene a chodidlo si položte na stoličku.

Teraz začnite napínať lýtkový sval a stláčať ním uterák. Po pár sekundách sval znova uvoľnite a takto cvik opakujete 1 až 2 minúty.

Po jeho skončení by ste mali ihneď pocítiť úľavu od bolesti.

Cvik vykonávajte podľa potreby a intenzity bolesti niekoľkokrát za deň alebo vždy, keď začnete v kolene pociťovať bolesť.