Zázrak menom banán

banan

Nabanánujte SA!


Profesor na hodine fyziológie hovoril so študentmi o banánoch. Použil slovné spojenie “nabanánovať sa”, ktoré vychádza z účinkov banánov na mozog. Čítaj:

 

Nikdy nedávaj banán do chladničky !!!


Keď si prečítaš článok, už sa nikdy nebudeš pozerať na banán rovnakými očami.
Banán obsahuje tri prírodné cukry – cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanú s vlákninou. Banán dáva okamžitú podpornú dávku energie.

Banán ako zdroj energie

Výskum potvrdil, že už aj dva banány poskytujú dostačujúci dávku energie potrebnej na vydanie 90-minútového cvičenia. Niet divu, že banán je ovocie číslo jedna u všetkých svetových atlétov. Keď budete najbližšie sledovať maratón, tenis alebo iný šport, všimnite si, ktoré ovocie si dajú športovci na doplnenie energie – bude to banán.
Banán dokáže tiež pomôcť prekonať podstatné množstvo chorôb a neželaných stavov, tvoriac tak prvok ktorý by mal byť pridaný do našej stravy.

 

Banán sa osvedčil pri mnohých situáciách

Depresia: Podľa prieskumov medzi ľuďmi trpiacimi depresiou, veľká časť z nich sa cíti výrazne lepšie po požití banánu. To je preto, že banán obsahuje tryptophan, druh proteínu, ktorý telo premení na serotonín, a ten uvoľňuje relaxačný prvok a zlepšuje náladu a celkovo nás robí šťastnejšími.

Pred menštruačné syndrómy: Zabudnite na tabletky – nabanánujte sa. Vitamín B6, ktorý sa v banáne nachádza, vám zreguluje hladinu glukózy v krvi, čo kladne účinkuje na vašu náladu…

Anémia: Vysoký obsah železa v banánoch dokáže stimulovať hemoglobín v krvi a pomáha v prípade anémie.

Krvný tlak: Toto jedinečné tropické ovocie má extrémne vysoký obsah potasia a pritom nízky obsah soli, a to robí banán perfektným nástrojom v boji proti vysokému krvnému tlaku. Navyše, US Food and Drug Administration práve povolila banánovému priemyslu, aby mohol oficiálne vyhlasovať schopnosti tohto ovocia na zníženie rizík vysokého krvného tlaku a infarktu.

 

Mozgová sila: 200 študentov na škole dostávalo jeden rok v čase skúšok banánovú potravu: na raňajky, desiatu a obed, ako prostriedok na zvýšenie výkonnosti ich mozgu. Výskum dokázal, že toto ovocie dokáže pomáhať a robiť študentov oveľa sústredenejšími.

Trávenie: Vysoký obsah vlákniny v banánoch pomáha upraviť činnosť tráviaceho traktu do normálu a pomáha prekonať problémy bez použitia laxatív.

„Opica“: Jeden z najrýchlejšie zaberajúcich spôsobov odstránenia poopicových stavov je urobiť si banánovo mliečny šejk osladený medom. Banán utíši žalúdok a s pomocou medu vybuduje naspäť zničené hladiny cukru v tele, zatiaľ čo mlieko utíši a znovu zavodní váš systém.

Pálenie na srdci: Banány majú účinok ako prírodný antacíd v tele, takže ak máte problémy s pálením na srdci, zjedzte banán na úľavu.

Ranné bolesti: pár kúskov banánu medzi jedlami pomáha udržať hladinu cukru v rovnováhe a odstraňuje ranné bolesti.

Komárie bodnutie: Predtým než siahnete pre krém na ošetrenie bolestivého vpichu po komároch, skúste potrieť bolestivé miesto vnútrom z banánovej šupky. Veľké množstvo ľudí zistilo, že banán je neuveriteľne účinný v znížení pálenia a podráždenosti pokožky.

Nervy: Banány majú vysoký obsah B vitamínov, ktoré tíši nervový systém.

 

Nadváha: Práca pod tlakom? Štúdia psychológie dokázala, že práca pod tlakom často vedie k prepchávaniu sa upokojujúcimi doplnkami ako je čokoláda alebo čipsy. Pri prieskume hospitalizovaných pacientov vedci zistili, že najobéznejšie boli skupiny osôb, pracujúce v práci pod vysokým tlakom. Podľa záverečnej správy, aby sme dokázali vylúčiť požívanie jedla vzniknuté stresom, potrebujeme kontrolovať našu hladinu cukru v tele. Kus banánu s vysokým podielom uhľohydrátov požitý každé dve hodiny, vám pomôže udržať túto hladinu.

Žalúdočné vredy: Banán je používaný ako diétne jedlo pri zažívacích problémoch pre svoju hladkú textúru a jemnosť. Je to jediné ovocie, ktoré môže byť používané bez bolestí i v chronických prípadoch. Banán dokáže neutralizovať nadmernú kyselinu a znižuje podráždenie tým, že jemne obalí steny žalúdka.

Kontrola teploty: banán je uznávaný ako chladiace ovocie, ktoré dokáže znížiť obe, ako telesnú tak i emocionálnu teplotu, nastávajúcich mamičiek. Napríklad v Thajsku tehotné ženy jedia banány, aby zabezpečili, že ich dieťa sa narodí s normálnou teplotou.


Problém so sezónnou citlivosťou (SAD): Banány dokážu pomôcť ľuďom trpiacim na SAD, pretože obsahujú prírodný tryptophan, ktorý zlepšuje náladu.

Fajčenie a používanie tabaku: Banány dokážu pomôcť ľuďom, ktorí sa pokúšajú prestať fajčiť. Vitamíny B6, B12 obsiahnuté v banánoch – i potasium a magnézium – pomáhajú telu dostať sa z nikotýnového absťáku.

Stres: V banáne životne dôležitý minerál, pomáhajúci normalizovať srdcový rytmus, pomáha dodávať kyslík do mozgu a reguluje našu telesnú hladinu vody. Keď sme v strese, náš metabolický pomer sa zvyšuje, a tak znižuje našu hladinu potasia. To môže byť vyvážené naspäť s pomocou vysoko potasiového “nabanánenia”.

Infarkt: Podľa výsledkov zverejnených v TV, jedine banány ako súčasť pravidelnej stravy môžu znížiť riziko infarktu až o 40%!

Bradavice: Táto jednoduchá prírodná alternatíva potvrdzuje, že keď sa chceš zbaviť bradavice, zober kus banánovej šupky a prilož na bradavicu žltou stranou von. Zľahka pripevni šupku náplasťou.

Takže, banán je skutočne prírodný prostriedok na veľa chorôb. Keď porovnáš banán s jablkom, má v sebe štvornásobne viac proteínov, dvojnásobne viac uhľohydrátov, trikrát viac fosforu, päťkrát viac vitamínu A a železa, a dvojnásobok iných vitamínov a minerálov. Bohatosť aj na potasium ho robí ovocím s najvyššou hodnotou. Je práve čas na to, aby ste zmenili svoje staré zvyky „Jeden banán denne drží vášho lekára v nedohľadne!“

PS: Banán je práve dôvod, čo robí všetky opice šťastné po celú dobu…

A pridám ešte niečo; chcete mať vaše topánky rýchlo lesklé? Vezmite šupku od banánu a vnútornou stranou pretrite svoje topánky … nakoniec zľahka prebehni suchou látkou. Neuveriteľné ovocie !!!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie