Zázvor ako vlasová kozmetika

Zázvor ako vlasová kozmetika

Zázvor proti šediveniu, vypadávaniu, lámaniu, ale aj masteniu vlasov.

Zázvor poznáme oddávna ako korenie. Niektorí z nás ho pijú vo forme chutného čaju, ktorý nielenže dokonale zahreje ale zároveň upokojí žalúdok a podporí trávenie.

Zázvor je korenina, ktorá obsahuje aj látky s protizápalovým účinkom. Poskytuje teda jednak ochranu pred zápalmi, ale zároveň patrí aj medzi antioxidanty. Dokonca ho môžeme využiť aj pri prevencii straty vlasového pigmentu.

Ako na to?

• ak chcete, aby Vaše vlasy rástli rýchlejšie, pripravte si takúto kúru. Ošúpte jeden zázvor a pretlačte ho cez cesnakový lis. Aby bol ešte jemnejší, pretrite ho ešte cez čajové sitko. Vzniknutý objem šťavy zmiešajte s rovnakým obsahom sezamového oleja.
Vzniknutú kúru potom vmasírujte do pokožky a nechajte pôsobiť asi 10 minút. Vlasy môžete prikryť kúskom igelitu alebo fólie a prekryť uterákom. Olej potom dôkladne vymyte.

Kúru treba aplikovať 1x týždenne.

• ak chcete, aby vaše vlasy rástli rýchlo a aby neboli rýchlo mastné, vylisujte šťavu zo zázvoru a vtrite ju bez riedenia do vlasovej pokožky. Vlasy si môžete zabaliť a nechajte zázvor pôsobiť aspoň hodinu. Potom ho dobre vyzmývajte.

• ak chcete spomaliť alebo zastaviť vypadávanie vlasov a tvorbu lupín. Nastrúhajte alebo prelisujte čerstvý zázvor v takom množstve, aby ste získali aspoň 1 PL šťavy. Tú potom vlejte do 2 dcl sezamového oleja a dôkladne premiešajte . Vlasy si prečešte a šťavu opatrne vtrite do vlasovej pokožky. Ak by vás roztok na pálil, pridajte o niečo viac oleja.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie