CAPRAMILK - Sušené kozie mlieko 300g

Kód: 562
Neohodnotené
Značka: ABEL
€9 €7,50 bez DPH
Objednané
Možnosti doručenia

Sušené plnotučné kozie mlieko CAPRAMILK pochádza zo slovenského chovu a zároveň je JEDINÉ SLOVENSKÉ SUŠENE KOZIE MLIEKO NA TRHU, veterinárne kontrolné číslo VKČ SK 4-3 ES

Značka : ABEL

Detailné informácie

Podrobný popis

CAPRAMILK – Sušené kozie mlieko 300g

 

Účinky kozieho mlieka

Je ľahko stráviteľné

Zatiaľ čo množstvo tuku v kravskom a koziom mlieku je podobné, tukové mikroguľôčky v koziom mlieku sú menšie, čím sa tento nápoj stáva ľahšie stráviteľným pre vaše telo. Keď sa dostane do žalúdka, mliečne bielkoviny začnú vytvárať jemnejšie hrudky než v prípade kravského mlieka. Asi iba dve percentá kozieho mlieka sa premení na hrudky v porovnaní s desiatimi percentami kravského mlieka. Ľudské telo tak nie je zbytočne dráždené a dokáže ho rýchlejšie stráviť.

pixel

Kozie mlieko má navyše nižší obsah laktózy (mliečneho cukru). Pretože je veľa ľudí, ktorí nie sú až tak neznášanliví na laktózu, ako si myslia; alebo majú problémy s trávením kravského mlieka, no nie sú alergickí na laktózu, môže byť kozie mlieko vhodnejšou alternatívou.


Obsahuje veľa vápnika a mastných kyselín, no má nízky obsah cholesterolu

Kým kravské mlieko je často ponúkané ako jedna z hlavných, na vápnik bohatých, potravín, nie je potrebné sa obávať, že budete trpieť nedostatkom tohto minerálu po prechode na kozie mlieko. To je vlastne ešte bohatšie na vápnik, s asi 33 percentami dennej odporúčanej dávky v porovnaní s 28 percentami kravského mlieka.

Kozie mlieko má tiež vysoké hladiny stredne-mastné kyseliny – 30-35 percent, oproti 15-20 percent v kravskom mlieku. Tieto mastné kyseliny poskytujú dostatok energie, ktorá nie je uložená v tele ako tuk, pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu a môžu dokonca pomôcť liečiť stavy ako koronárne ochorenia a črevné poruchy.

Kozie mlieko pomáha zvýšiť "dobrý" cholesterol a súčasne znížiť ten zlý. V skutočnosti má liečivé vlastnosti podobné olivovému oleju a odporúča sa konzumovať, ak potrebujete upraviť vysokú hladinu cholesterolu.

Udržuje vašu pokožku v dobrom stave

Mastné kyseliny a triglyceridy nájdené v kozieho mlieka nielen že udržujú vaše vnútornosti v zdravom stave, ale pomôžu vám aj vyzerať skvele zvonka. Ich hydratačné vlastnosti pomáhajú udržať pokožku mäkkú. Kozie mlieko má tiež vysoké hodnoty vitamínu A, ktorý zlepšuje pleť, bojuje proti akné a prispieva k celkovému dobrému stavu a pružnosti kože. Vlastne by sa malo považovať za jeden z účinných domácich prostriedkov v boji proti akné. Kyselina mliečna, ktorá sa nachádza v koziom mlieku, pomáha telu zbaviť sa odumretých kožných buniek a rozjasní tón pleti.

Kozie mlieko má hodnotu pH podobnú človeku. Vstrebáva sa preto do pokožky pri menšom podráždení, čím nedochádza k premnoženiu baktérií.

Obsahuje menej alergénnych proteínov a spôsobuje menej zápalu

Väčšinou ľudia, ktorí trpia neznášanlivosťou na kravské mlieko, sú v skutočnosti precitlivelí na jeden z proteínov, ktorí sa v ňom nachádzajú. Zvyčajne ide o bielkovinu kazeín A1. Navyše alergia na kravské mlieko je najčastejšou alergiou u detí a môže pretrvávať až do dospelosti. Nachádza sa v ňom totiž viac než 20 rôznych alergénov (vrátane kazeínu A1), ktoré spôsobujú alergické reakcie, ako napríklad žihľavku, nádchu, bolesť v bruchu či zápchu u detí.

Prečo sa za všetkým skrýva práve kazeín A1? Táto bielkovina je vysoko zápalová pre niektoré osoby a práve zápal je príčinou mnohých chorôb. Kazeín A1 môže prispieť k vzniku gastrointestinálnych problémov ako syndróm podráždených čriev, Crohnova choroba, chronická hnačka alebo kolitída. Spôsobuje tiež menej očividné problémy ako napríklad akné, poruchy autoimunného systému a kožné ochorenia ako ekzém.

Existujú isté druhy kráv, najmä rasa Jersey a Guernsey, ktoré neprodukujú kazeín A1. Avšak väčšina hovädzieho dobytka v Európe, Spojených štátoch či Austrálii je z rodu Hostein a Fresian a produkujú túto bielkovinu.

Mlieko, ktoré obsahuje väčšinu alebo iba kazeín A2, nespôsobuje žiaden zo zápalových efektov. Kozie mlieko obsahuje iba kazeín A2, čím sa, aspoň čo sa týka proteínov, najviac približuje ľudskému materskému mlieku. Jedna štúdia dokonca tvrdí, že ak je kozie mlieko použité ako prvý zdroj proteínov po ukončení dojčenia, stáva sa pre dieťa menej alergénne než kravské mlieko.

Absorbuje živiny a minerály lepšie než kravské mlieko

Zatiaľ čo kozie i kravské mlieko majú podobný obsah minerálov, to kozie je stále víťazom.

To preto, lebo prvotné štúdie zistili, že živiny, ako je železo, vápnik, horčík a fosfor, sú ľahšie stráviteľné a ľudským telom lepšie využiteľné, ak pochádzajú práve z kozieho mlieka. Vzhľadom k biologickej dostupnosti týchto minerálov, kozie mlieko tiež vyzerá sľubne pri liečbr nutričných deficitov, ako je anémia a kostná demineralizácia. Okrem toho, môže pomôcť vyriešiť v populácii až príliš bežný nedostatok železa a horčíka.

Niektorí vedci dokonca naznačujú, že kozie mlieko by malo byť pravidelne konzumované jednotlivcami trpiacimi na anémiu, osteoporózu a inými komplikáciami spojenými s nedostatočným vstrebávaním prvkov alebo pri predĺženej liečbe s doplnkami železa.

Návod na prípravu:

Na prípravu 100ml obnoveného nápoja použijeme: 10-12,5g prášku (1 polievková lyžica) zalejeme 100 ml teplej alebo studenej vody a zamiešame.
Pri príprave studeného nápoja môžeme použiť mixér alebo šejker na lepšie pre miešanie mlieka. Pri použití studenej vody sa môžu robiť malé hrudky.

 

Upozornenie :

Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov.

Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Schválené Úradom verejného zdravotníctva SR
Číslo rozhodnutia BPOVO/2132/2005/Ht

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: