DuoLife Fiber Powder 20x10g

Kód: 2850
Neohodnotené
Značka: DuoLife
ZADARMOZADARMO
DuoLife fiber prasok sacok front
€40 €33,33 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia

Bohatý zdroj vlákniny. Zložený z prírodných surovín najvyššej kvality.

Značka : DuoLife

Detailné informácie

Podrobný popis

DuoLife Fiber Powder je výživový doplnok vo forme vrecúšok, ktorý obsahuje komplex rozpustnej vlákniny až zo 4 zdrojov (ako značkové zložky) a patentovaný, značkový nukleotidový vzorec z kvasiniek Saccharomyces cerevisiae. Prípravok je zložený z prírodných surovín najvyššej kvality a je bohatým zdrojom vlákniny. Zdravie podporujúce účinky zložiek obsiahnutých v doplnku stravy boli zdokumentované klinickými štúdiami.

pixel

 

Prečo sa oplatí používať vlákninu

Vláknina (diétna/výživová vláknina) má veľmi dôležitú výživovú funkciu, aj keď nie je trávená v tráviacom trakte a neabsorbuje sa do krvného obehu. Má však veľmi pozitívny vplyv na mnohé metabolické a fyziologické procesy v ľudskom tele a zaraďuje sa do skupiny tzv. PREBIOTÍK.

DuoLife Fiber prasok rozne

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by mal byť odporúčaný denný príjem vlákniny pre dospelých 20-40 g1. Inštitút pre potraviny a výživu uvádza pre Poľsko normu 30-35 g na deň pre dospelých. Ďalším ukazovateľom denného príjmu je odporúčanie 14 g vlákniny/1000 kcal v strave/deň. Priemerná denná spotreba vlákniny v Poľsku v roku 2016 predstavovala iba 15,4 g na osobu2. Vedecké pozorovania ukazujú, že spoločnosti konzumujúce viac vlákniny (do 30–40 g/deň) majú nižšie percento tráviacich, obehových a imunitných problémov a s tým súvisiacich zdravotných problémov.

Doplnok stravy DuoLife Fiber je určený na použitie ako podporná liečba v prípade:

 • ľuďom, ktorí chcú denne podporovať správne funkcie tráviaceho traktu a tráviace procesy;
 • ľuďom so zápchami a problémami s pomalým črevným tranzitom;
 • ľuďom s gastrointestinálnymi problémami súvisiacimi s poruchami prirodzenej črevnej mikroflóry;
 • ľuďom, ktorým záleží na optimálnom stave hrubého čreva;
 • ľuďom, ktorí sú na diéte LOW FODMAP;
 • ľuďom, ktorí sa starajú o udržanie zdravej telesnej hmotnosti, pričom podporuje proces chudnutia, pomáha znižovať chuť do jedla a poskytuje dlhodobý pocit sýtosti;
 • ľuďom s nadváhou, ktorí chcú podporiť redukciu telesného tuku;
 • ľuďom, ktorým záleží na správnej hladine glukózy a cholesterolu v krvi;
 • ľuďom, ktorí chcú podporovať optimálny stav ciev a správny krvný tlak;
 • ľuďom, ktorí chcú podporiť funkcie imunitného systému;
 • ľuďom, ktorí chcú podporiť očistu tela od nahromadených toxínov;
 • ľuďom, ktorí chcú podporovať správne funkcie žlčníka;
 • ľuďom s problémami s pálením záhy;
 • ľuďom, ktorí chcú podporiť optimálne vstrebávanie minerálov z čriev;
 • ľuďom, ktorí chcú podporiť optimálne antioxidačné procesy.

DuoLife Fiber prasok slecna

V čom je DuoLife Fiber iný

122918-9f9091b85f4a27468aa61e2d95e0b349818119a2  Vysoký obsah rozpustnej vlákniny

Existujú dve frakcie vlákniny: rozpustná a nerozpustná, ktoré majú mierne odlišné fyziologické funkcie3. Rozpustnú vlákninu tvoria najmä pektíny, gumy, rastlinné slizy, niektoré hemicelulózy, beta-glukány a iné vo vode rozpustné zlúčeniny.

Rozpustná vláknina:

 • napučiava v črevách pod vplyvom vody a zvyšuje hustotu tráveniny;
 • predlžuje čas črevného tranzitu;
 • je živným médiom pre prospešné črevné baktérie a stimuluje vývoj bakteriálnej mikroflóry hrubého čreva (prebiotický efekt);
 • zvyšuje pocit plnosti, pomáha udržiavať zdravú telesnú hmotnosť a podporuje chudnutie;
 • pomáha udržiavať správnu hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi, podporuje funkciu ciev a optimálny krvný tlak. Účinok podporujúci optimálne funkcie
 • obehového systému ukazuje hlavne frakcia rozpustnej vlákniny;
 • prispieva k oddialeniu procesu absorpcie glukózy v tenkom čreve a zníženiu sekrécie inzulínu, čím pomáha normalizovať hladinu cukru v krvi;
 • uvoľňuje fekálnu hmotu, čo pomáha predchádzať zápche;
 • podporuje vstrebávanie minerálov z čreva;
 • má pozitívny vplyv na imunitu organizmu.

Nerozpustnou vlákninou je predovšetkým celulóza a lignín. Jej funkciou je predovšetkým podpora peristaltiky gastrointestinálneho traktu a zvýšenie objemu stolice.

4 zdroje rozpustnej vlákniny 4 zdroje rozpustnej vlákniny

DuoLife Fiber je 100 % prírodné zloženie na základe vysokého obsahu rozpustnej značkovej vlákniny a ďalších zložiek, ako je ASTRAGIN® – vyhradená formula rastlinných extraktov z ženšenu notoginseng (Panax notoginseng) a kozinca blanitého (Astragalus membranaceus) a BOSWELLIN® – vyhradená formula extraktu z kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata).

Klinicky testované zložky Klinicky testované zložky

Zložky produktu boli zdokumentované v mnohých klinických štúdiách.

Vyhradená formula FIBREGUM  Vyhradená formula FIBREGUM™

FIBREGUM™ je vyhradená formula rozpustnej akáciovej vlákniny získavanej z akácie rastúcej v Afrike.

Vyhradená formula SUNFIBER  Vyhradená formula SUNFIBER®

SUNFIBER® je organická, čiastočne hydrolyzovaná guma z indickej klastrovej fazule na báze galaktomananu. Nie je to však taká istá guma ako bežne používaná guarová guma. Na rozdiel od „klasickej” guarovej gumy má nižšiu molekulovú hmotnosť (20–50 kDa oproti 300–8000 kDa pre nehydrolyzovanú gumu), preto sa vyznačuje oveľa nižšou viskozitou (2 000-krát nižšou), ktorá uľahčuje prípravu ľahko stráviteľnej formuly, ktorá je bezpečná aj vo veľkých porciách. Navyše, na rozdiel od guarovej gumy, sa získava miernym procesom enzymatickej hydrolýzy pri nízkej teplote (37 °C) iba z endospermu semien. SUNFIBER®** má dokumentované klinické a predklinicky prospešné PREBIOTICKÉ zdraviu prospešné účinky, vyznačuje sa úplne pomalou fermentáciou, šetrnou pre črevá.

Vyhradená formula BOSWELLIN  Vyhradená formula BOSWELLIN®

Kyseliny boswellové odvodené z vyhradenej formuly extraktu z kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata) – BOSWELLIN®* – pomáhajú bojovať proti zápalom v črevách a pomáhajú tiež zmierňovať symptómy spojené so zápalovými ochoreniami čriev.

Vyhradená formula ASTRAGIN Vyhradená formula ASTRAGIN®

ASTRAGIN® je patentovaný prípravok s biologickými účinkami zdokumentovaný v 16 testoch in vitro a 8 testoch in vivo6-8. Podľa výsledkov týchto testov synergická formula:

 • pomáha pri absorpciu peptidov, aminokyselín, mastných kyselín, vitamínov a fytonutrientov z gastrointestinálneho traktu, preto je vhodné DuoLife Fiber používať s jedlom a inými výživovými doplnkami DuoLife, ako aj s kokteilmi Shape Code®;
 • podporuje regeneráciu poškodeného črevného epitelu;
 • pomáha pri boji proti zápalom v črevách;
 • podporuje funkcie a množenie črevnej mikroflóry;
 • podporuje imunitné funkcie črevného epitelu.

Schválené pre LOW FODMAP  Schválené pre LOW FODMAP

Diéta LOW FODMAP je diéta s priaznivým nízkym obsahom slabo absorbovaných a rýchlo fermentujúcich uhľohydrátov s krátkym reťazcom, s vysokým osmotickým tlakom (ako je laktóza, fruktóza alebo polyoly). Vďaka tomu pomáha udržiavať optimálny stav tráviaceho traktu, čím prispieva k minimalizácii chorôb, ako je plynatosť a črevné ťažkosti, obzvlášť u ľudí so syndrómom dráždivého čreva alebo s intoleranciou laktózy.

Formuly na báze vlákniny obsiahnuté v produkte, najmä SUNFIBER®**, sú prospešné pre diétu LOW FODMAP, pretože pomaly fermentujú a sú šetrné k črevám. Produkty fermentácie vlákniny sa časom uvoľňujú pomaly, preto používanie SUNFIBER®** pomáha minimalizovať nadúvanie spojené s príliš rýchlou črevnou fermentáciou.

SUNFIBER ako prospešná vláknina v LOW FODMAP diéte

Synergizmus pôsobenia   Synergizmus pôsobenia

Vláknina obsiahnutá v SUNFIBER®** a FIBREGUM™*** podporuje optimálnu funkciu tráviaceho traktu, podporuje peristaltiku čriev, reguluje pohyb čriev, pomáha predchádzať plynatosti a chronickej zápche9. Podporuje množenie prospešných črevných baktérií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus a produkciu mastných kyselín s krátkym reťazcom v hrubom čreve (tzv. postbiotiká).

Less is more   Menej je viac

Zloženie neobsahuje: lepok, pridané umelé príchute a vône, umelé plnidlá a je bez GMO.

Vegan   Vegan

Produkt je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

Pohodlne davkovanie sacky   Pohodlné dávkovanie

Porcie vo vrecúškach na priame pridanie do tekutiny alebo jedla.

Ideálny na varenie  Ideálny na varenie

Produkt je možné použiť napr. na zahustenie polievok alebo omáčok a pečených výrobkov.

 

Prečo je DuoLife Fiber dostupný v dvoch variantoch?

DuoLife Fiber tekuty

Tekutý DuoLife Fiber podporuje správnu funkciu tráviaceho traktu a pomáha pri vstrebávaní ďalších živín zo stravy. Pomáha tiež bojovať proti zápalom v črevnej oblasti. Je pripravený v tekutej forme na priamu konzumáciu.

 

DuoLife Fiber praskovy

DuoLife Fiber v prášku podporuje optimálne funkcie tráviaceho traktu, imunitného a nervového systému. Jeho základom sú zložky s výraznými prebiotickými účinkami. Môžete ho pridať do nápoja alebo do jedla. Podporuje diétu LOW FODMAP.

Zloženie: Zloženie: NUTRIOSE®* – vyhradená formula rozpustnej kukuričnej vlákniny, SUNFIBER®** – vyhradená formula rozpustnej vlákniny z indickej klastrovej fazule (Cyamopsis tetragonolobus) (galaktomananové vlákno), INAVEA® BAOBAB ACACIA*** – vyhradená formula rozpustnej výživnej vlákniny vo forme zmesi organickej dužiny plodov baobabu (Adansonia digitata) a organickej akáciovej gumy (Acacia Seyal), IMMUNEL®*** – vyhradená formula kvasiniek Saccharomyces cerevisiae štandardizovaná na 60 % obsah nukleotidov.

Obsah zložiek v dennej dávke produktu - 50 ml

NUTRIOSE*®** 4,25 g
SUNFIBER® 3,1 g
INAVEA™ BAOBAB ACACIA*** 2,5 g
IMMUNEL™*** 150 mg
Celkový obsah vlákniny 8 g

 

* NUTRIOSE® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Roquette Freres.
** SUNFIBER® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Taiyo Kagaku Co., Ltd.
*** INAVEA™ BAOBAB ACACIA a IMMUNEL™ sú ochranné známky spoločnosti Nexira.

Forma: sáčky

Objem: 20 x 10 g

Užívanie : Dospelí a deti nad 12 rokov: Denne si nasypte do jedla alebo nápoja 1–2 vrecúška a dobre premiešajte. Konzumujte hneď po príprave. Odporúča sa zapiť ďalším pohárom vody alebo iným nápojom. Neprekračujte maximálnu odporúčanú dennú dávku.

Deti od 6 do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy: Používanie produktu je povolené po predchádzajúcej konzultácii s lekárom. Odporúča sa používať 1/4-1 vrecúška denne, v závislosti od veku príjemcu a odporúčaní lekára.

Výrobok nie je určený pre deti do 6 rokov.

Produkt by ste mali vždy zapiť dostatočným množstvom tekutín, pretože nedostatočný príjem tekutín môže spôsobiť zápchu.

Medzi užívanými liekmi a príjmom vlákniny by sa mal dodržiavať ODSTUP, pretože potraviny bohaté na vlákninu môžu znížiť vstrebávanie liekov z tráviaceho traktu.

Liečba sa odporúča 1 hodinu pred alebo aspoň 2 hodiny po príjme vlákniny.

Produkt je možné použiť napr. na zahustenie polievok alebo omáčok a pečených výrobkov.

Kontraindikácie: Precitlivenosť na niektorú zo zložiek výrobku. V prípade existujúcich chronických ochorení, ako aj v prípade, že užívate lieky, sa pred použitím produktu poraďte s lekárom. Osoby mladšie ako 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy nemôžu používať tento produkt.

Toto nie je oficiálna stránka spoločnosti DuoLife. DuoLife nezodpovedá za obsah, ktorý je na ňom zverejnený.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: