Zinzino BalanceOil Tutti Frutti, 300 ml - Omega 3

Kód: 2898
88 hodnotení
Značka: Zinzino
€54 €54 bez DPH
Skladom
Možnosti doručenia

Zinzino BalanceOil Tutti Frutti je doplnkom stravy hlavne pre deti, pre rovnováhu polyfenolov a omega kyselín v organizme.

Produkt prispieva k zdravému rastu a vývoju u detí, pretože je zdrojom esenciálnych mastných kyselín

 

Značka : Zinzino

Detailné informácie

Podrobný popis

Popis

Svieža príchuť. Žiadna chuť rybaciny. Majte hladinu esenciálnych omega-3 mastných kyselín svojich detí pod kontrolou vďaka našej prelomovej zmesi čistého rybieho oleja a extra panenského olivového oleja plného antioxidantov. Tento výrobok s príchuťou tutti-frutti, ktorá je vhodná aj pre alergikov, sa dobre prehĺta a obsahuje špecifické odporúčania dávkovania na splnenie jedinečných potrieb dieťaťa na bezpečné obnovenie rovnováhy mastných kyselín a podporu funkcie očí a mozgu.

 

 Vlastnosti

 • Prispieva k normálnemu rastu a vývoju detí, pretože produkt je zdrojom esenciálnych mastných kyselín
 • Prispieva k normálnemu vývoju mozgu, pretože denná dávka obsahuje 285 mg DHA
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému u detí, pretože denná dávka obsahuje 8,3 µg vitamínu D3 (160 % hodnoty NRV)
 • Pomáha udržiavať dostatočnú hladinu EPA a DHA vo vašom tele, pretože produkt je bohatý na Omega-3 mastné kyseliny
 • Pomáha udržiavať optimálnu hladinu Omega-6:3 vo vašom tele, pretože produkt je bohatý na Omega-3 mastné kyseliny
 • Podporuje normálny vývoj zraku, pretože denná dávka obsahuje 285 mg DHA
 • Prispieva k normálnemu rastu a vývoju kostí u detí, pretože denná dávka obsahuje 8,3 μg vitamínu D3pixel
 

Rast a vývoj

Esenciálne mastné kyseliny sú potrebné pre normálny rast a vývoj detí, čo je prospešné pre zdravie detí. Normálny rast a vývoj si vyžaduje dostatočný príjem energie a všetkých základných živín vrátane esenciálnych mastných kyselín kyseliny α-linolénovej (ALA), ktoré možno syntetizovať na mastné kyseliny s dlhým reťazcom, ako sú omega-3 mastné kyseliny s dlhým reťazcom, EPA a DHA. BalanceOil Tutti Frutti je čistý a čerstvý zdroj omega-3 mastných kyselín dodávaných v molekulárnej forme triglyceridov – vo forme prirodzene sa vyskytujúcej v rybách a vo forme, ktorú vaše telo najľahšie absorbuje. 

Funkcia mozgu

Kľúčovou funkciou DHA v strave je, že prispieva k udržaniu normálnej funkcie mozgu. Potreba Omega-3 mastných kyselín pre dieťa začína už v maternici, kde mu ich dodáva matka. Príjem DHA zo strany matky teda prispieva k normálnemu vývoju mozgu plodu a dojčených detí. Omega-3 mastné kyseliny s dlhým reťazcom sú dôležité pre zdravie dieťaťa a tiež pre zdravie matiek.
 

Imunitný systém

BalanceOil Tutti Frutti obsahuje vitamín D3, ktorý je životne dôležitý pre imunitný systém, pretože prispieva k jeho normálnej funkcii.
 

Zdravie očí

Oči potrebujú esenciálne mastné kyseliny, ako je DHA, aby mohli vykonávať neuveriteľnú funkciu zraku. Príjem DHA zo strany matky prispieva k normálnemu vývoju očí plodu a dojčených detí, príjem DHA u dojčiat do 12 mesiacov prispieva k normálnemu vývoju zraku a vo všeobecnosti DHA prispieva k udržaniu normálneho
zraku.
 

Zloženie

 • Rybie oleje (z ančovičiek, makrel, sardiniek), extra panenský olivový olej, extrakt bohatý na tokoferoly (antioxidanty), aróma Tutti Frutti, vitamín D3 (cholekalciferol).

Ryba a olivový olej v dokonalej rovnováhe s potvrdenými výsledkami

Vedecký vzorec vo vnútri produktu BalanceOil Tutti Frutti spája jedinečnú kvalitu rybieho oleja s prospešným množstvom Omega-3 aj Omega-7 mastných kyselín spolu s vedecky certifikovaným množstvom olivového oleja, obsahuje polyfenoly, fytonutrienty a Omega-9 mastné kyseliny vo vysokých množstvách a prispieva tak ku zvýšenej oxidačnej stabilite Omega-3 lipidov.

Polyfenoly sa viažu na omega-3 mastné kyseliny a pôsobia ako účinné antioxidanty, čím zabraňujú oxidácii lipidov. Polyfenoly olivového oleja napodobňujú polyfenoly prirodzene prítomné v rybách a prenášajú krehké omega-3 mastné kyseliny cez telo, až kým ich bezpečne nezavedú do bunkových membrán. Polyfenoly a morské lipidy spolupracujú vysoko synergickým spôsobom, čo umožňuje telu bezpečne absorbovať, upravovať a udržiavať hladiny omega-3 mastných kyselín v krvi nad požadovanou hladinou 6 % u detí a 8 % u dospelých, potrebnou na dosiahnutie rovnováhy omega-6:3 pod 3:1 alebo 5:1 u detí.

Priemerný pomer omega-6:3 mastných kyselín u ľudí, ktoríneužívajú doplnok Omega-3, je 12:1 pre severnú Európu, 15:1 pre Európu a 25:1 pre USA, ako vyplynulo z prieskumu najväčšej databázy esenciálnych mastných kyselín na svete s viac ako 800 000 testami analyzovanými v nezávislom laboratóriu Vitas Analytical Services. Po užití produktov BalanceOil za 120 dní je priemerný pomer u väčšiny detí pod 5 : 1 a u väčšiny dospelých pod 3 : 1.

Španielsky extra panenský olivový olej v prípravku BalanceOil Tutti Frutti

BalanceOil Tutti Frutti je vyrobený z extra panenského olivového oleja zo španielskej olivy Picual, ktorá je vybraná pre bohatý obsah omega-9 mastných kyselín a veľmi vysoký obsah antioxidantov. Olivy sú predzberovej kvality a pri spracovaní sa vyberú jadrá a iba plody sa lisujú za studena, čo vedie k vzniku extra panenského
oleja bohatého na omega-9 (kyselina olejová) s veľmi vysokým obsahom antioxidantov nazývaných polyfenoly (nad 750 mg/kg). Polyfenoly chránia prípravok BalanceOil Tutti Frutti vo fľaši, ale čo je dôležitejšie, tiež vaše bunky.

Extra panenský olej, nutričné zloženie

Olivové polyfenoly 750 mg/kg
Hydroxytyrozol a tyrozol 330 mg/kg
Oleokantal a oleaceín 490 mg/kg
Oleuropeín 64 mg/kg
Skvalén 4 230 mg/kg
Vitamín E 300 mg/kg
Kyselina maslinová 100 mg/kg

 

Jedinečná zmes rybieho oleja podporujúca rast a normálnu funkciu mozgu

Rybí olej používaný v produktoch BalanceOil Tutti Frutti je rybí olej zo selektívnych zdrojov triedy 20/10 EPA/DHA (oproti priemyselnému štandardu 18/12) s jedinečným profilom esenciálnych mastných kyselín pre obidve mastné kyseliny Omega-3 (EPA, DHA, DPA) a Omega-7 (POA, VA). Rybie oleje, ktoré vyberáme, pochádzajú z malých pelagických rýb s krátkym životným cyklom ulovených v divej prírode. Primárne sú to sardely, ale zaraďujeme sem aj sardinky a makrely. Všetok náš olej pochádza z rybárskych oblastí certifikovaných spoločnosťou Friend of the Sea pre udržateľný rybolov v neznečistených vodách, čo je ekologicky povinné
a nevyhnutné, pokiaľ ide o získanie vysokokvalitného oleja bez ťažkých kovov, PCB a iných toxínov.

Ryby sú opatrne varené v pare (v tomto procese sa v žiadnom štádiu nepoužívajú žiadne chemikálie ani rozpúšťadlá), následne sa vcelku lisujú, čím sa získava olej (asi 3 – 5 % rýb). Rovnako ako u všetkých rybích olejov je potrebné tento olej rafinovať v 4 krokoch. Tento proces vykonáva výrobca, spoločnosť LYSI na Islande, pričom sa produkt zbavuje príchutí, zápachov a akýchkoľvek znečisťujúcich látok z prostredia, ktoré by inak mohli zhoršiť kvalitu produktu. Preto náš rybí olej vyhovuje všetkým predpisom EFSA, FDA a ďalším prísnym predpisom platných na celom svete. Spoločnosť LYSI spĺňa všetky regulačné požiadavky na kvalitu a je držiteľom
certifikátu GMP pre potravinárske a farmaceutické výrobky. Produkty BalanceOil Tutti Frutti majú preto aj certifikát GMP.

Prírodné tokoferoly

Zmiešané tokoferoly sa bežne používajú ako antioxidanty v doplnkoch výživy. Použité prírodné tokoferoly sú špeciálne vyrobené z vysokorafinovaných destilátov sójového oleja bez obsahu GMO, ktoré sa podrobujú ďalšej rafinácii, aby sa zaistilo, že nebudú obsahovať žiadne sójové proteíny. To znamená, že vo
výrobku nie sú prítomné žiadne alergény. Typickými zložkami produktu BalanceOil Tutti Frutti sú: alfa-, beta-, gama- a delta-tokoferoly.

Čistý vitamín D3

BalanceOil Tutti Frutti obsahuje vitamín D3 (cholekalciferol). Používame prírodný vitamín D3 vyrobený z lanolínu, prirodzene sa vyskytujúceho tuku, ktorý sa nachádza v ovčej vlne. Vitamín D3 sa vyrába rozpustením prekurzora na vitamín D 3 z lanolínu. Potom sa chemicky pozmení a aktivuje vystavením ultrafialovému (UV) svetlu. Chemický proces je porovnateľný s procesom, ktorý sa deje v ľudskej koži, keď sa vytvára vitamín D3 v dôsledku vystavenia pokožky slnečnému žiareniu.

  

Dávkovanie

 • upravte veľkosť dávky na základe telesnej hmotnosti
 • vek 2 – 10 rokov (alebo do 40 kg): 0,20 ml na kilogram telesnej hmotnosti. Príklad: dieťa s telesnou hmotnosťou 25 kg užíva 5 ml denne.
 • od 11 rokov a dospelí: 0,15 ml na kilogram telesnej hmotnosti. Príklad: dospelý s telesnou hmotnosťou 80kg: 12ml BalanceOil denne = 2,5 lyžičky (1 lyžička = 5 ml)
 • pred použitím fľaštičku pretrepte
 • doporučujeme dennú dávku rozdeliť na dve (jedna ráno a druhá večer pred spaním)
 • môže sa užívať kedykoľvek počas dňa
 • produkt je kompletne prírodný

Výstraha

Ak užívate lieky na riedenie krvi, pred použitím BalanceOil Tutti Frutti sa poraďte so svojím lekárom.

Upozornenia

 • neprekračujte odporúčanú dennú dávku
 • potravinové doplnky by nemali nahrádzať pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl.
 • kombinujte doplnky stravy s vyváženou stravou a zdravým životným štýlom, pre dosiahnutie najlepších výsledkov
 • uchovávajte mimo dosahu detí
 • ak ste tehotná, dojčíte, užívate lieky na predpis alebo trpíte zdravotným stavom, poraďte so svojím lekárom pred použitím produktu
 • prípravok nie je určený pre deti do 2 rokov
 • ak máte zákaz jesť morské ryby, užívajte len vegánsku verziu (morské riasy)
 • ak máte alergiu na citrusy, vyberte si príchuť vanilky či vegánsku verziu
 • obsahuje extra panenský olivový olej (polyfenoly)

Skladovanie

 • neotvorené fľaše skladujte na tmavom suchom mieste, pri izbovej teplote alebo v chladničke
 • otvorené fľaše skladujte v chladničke a spotrebujte do 45 dní
 • olej sa môže zakaliť pri teplotách nižších ako 4 ° C, v dôsledku tuhnutia olivového oleja
 • uchovávajte mimo dosahu detí

Obsah

300ml

Registrácia - prémiová cena

Ak chcete nakupovať za prémiovú cenu, je potrebné sa zaregistrovať na odkaze https://www.zinzino.com/2007711262 a pravidelne odoberať produkty. Ak máte záujem len o jeden kus výrobku, platí cena uvádzaná na e-shope.
Ak by ste potrebovali pomôcť s registráciou, alebo máte záujem o ďalšie informácie, kontaktujte nás na 0905 945 760 alebo e-mailom na info@altermedic.sk.